Найміцніші стосунки – ті, в яких обидва партнери можуть бути самими собою. Маючи намір змінити іншу людину або різко змінити себе відповідно з чужими ідеалами, ви прирікаєте свої відносини на невдачу.

Коли у двох людей є переконання або звички, які суперечать один одному, це створює ґрунт для конфліктів. Наприклад, якщо один із партнерів є релігійною людиною, а інший – атеїст, може виявитися важким знайти спільну точку зору на те, як функціонує Всесвіт. Коли фанат чистоти і порядку повинен миритися з звичками грязнулі, сварок не уникнути. Протилежності можуть притягатися, але не завжди можуть ужитися.

Спілкування двох людей з абсолютно різних світів може бути проблематичним, але навіть парам, які мають багато спільного, іноді доводиться йти на компроміси. Будь-які здорові відносини пов’язані з компромісом.

Невирішені маленькі розбіжності можуть вилитися у величезні проблеми

розбіжності

Наші партнери не можуть бути нашими клонами. Якщо ви проводите з ким-то досить багато часу, у вас будуть розбіжності. Ви можете піти на компроміс, щоб впоратися з деякими конфліктами, але коли проблема висвітлює різницю в основних цінностях, суперечка стає особистим. Пари можуть критикувати або звинувачувати один одного за те, що мислять по-різному.

Якщо основні цінності двох чоловік повністю несумісні, спілкування буде практично неможливим. Важко змінити основні цінності, тому що тут немає правильного або неправильної думки. Зрозуміло, не всі цінності повинні перетинатися, але обов’язково повинні бути загальні, які поділяють обидва партнера.

Коли у подружжя виникають розбіжності, важливо говорити про це. У деяких випадках компроміс неможливий. В інших може виявитися, що аргумент ґрунтується на некоректному розумінні ситуації. У будь-якому випадку, ці проблеми погіршать відносини, якщо вони не будуть усунені.

Читайте також:  Названо ягоду, яка допомагає зберегти зір в літньому віці
Більшість людей вирішують розбіжності так, що це лише погіршує ситуацію

Люди справляються з розбіжностями різними способами. Багато хто просто не розуміють, що те, як вони намагаються впоратися з труднощами, навпаки, погіршує взаєморозуміння і відносини.

Деякі не хочуть нічого робити

Деякі люди думають, що якщо доводиться йти на компроміс, значить партнери просто не підходять один одному. Вони можуть несвідомо вважати, що інша людина зобов’язана виконувати вимоги, якщо вони попросять його про якомусь конкретному вчинку, наприклад, влаштовувати романтичні побачення. Якщо партнер не виконує запити, відразу з’являється розчарування, смуток і приреченість.

Уявіть собі, що може статися, якщо один із закоханих – модник, в той час як інший ледь підбирає шкарпетки. Незабаром у них з’являться розбіжності з приводу спільного виходу в світ. Модний партнер може вирішити, що його менш стильний коханий повинен попрацювати над своїм стилем, так як йому незручно виходити в світ з кимось, хто виглядає неохайним.

родина

Замість того, щоб піти на компроміс, вибираючи менш формальні події або намагаючись допомогти менш стильному партнеру, модний партнер приймає недостатнє захоплення модою за відсутність турботи і любові в їх відносинах. В цей же час, менш стильний партнер відчуває, що він не може виглядати як картинка з глянсового журналу. Цим двом буде непросто прийти до спільного знаменника.

Деякі йдуть на поступки частіше, ніж їх партнер

Коли люди починають відносини, вони часто йдуть на жертви, тому що щиро люблять іншу людину і хочуть бути коханими. Одна людина може спробувати звести до мінімуму різницю з його або її партнером, відмовившись від своїх власних інтересів. В цьому є певний компроміс, але так як одна людина віддає більше іншого, відносини не будуть збалансовані. Зрештою, людина, яка занадто сильно «стискується», змучена і незадоволена.

Читайте також:  Онколог назвав найчастіші симптоми раку шлунка та кишечника
Деякі жертвують більше, ніж потрібно

відносини

Компроміс щодо основних цінностей і переконань – ще один рецепт розчарування і спустошення. Ви можете відмовитися від дрібниць в ім’я кохання, але якщо ваші основні цінності поставлені на карту, це може зіграти з вами злий жарт.

Ви можете побачити таку поведінку в парах, коли один чоловік думає, що йому потрібно змінити себе, щоб відповідати стандартам іншої людини. В цьому випадку одна або обидві сторони можуть помилково вважати, що між ними не повинно бути розходжень. Зробити партнера щасливим за рахунок власного щастя – погана ідея.

Поступайтеся тільки тоді, коли це робить щасливішими і краще обох партнерів

Немає такого поняття, як універсальний компроміс, тому що всі пари різні. У той же час успішні компроміси мають загальні характеристики.

Говоріть про свої очікування

Не так вже й просто позбутися звичок і поведінки, які стали нормою у відносинах. Важко зрозуміти, коли краще відпустити ситуацію, а коли варто поговорити. Обговоріть очікування, межі і способи, якими ви зможете підтримувати один одного, щоб компроміс не був схожий на односторонню атаку.

Розбіжності можна перетворити в ситуацію, при якій виграють обидва. Працюйте над відносинами разом, щоб ви обидва отримували те, що хочете. Зміни не будуть здаватися таким складним, якщо ви не відчуваєте, що втрачаєте чогось.

Читайте також:  Названо 3 основні симптоми захворювання раку печінки
Обидва партнери повинні давати, а не тільки брати

чи щаслива дитина

Коли пара працює на загальне благо, кожному доводиться пристосовувати свою поведінку, щоб вона відповідала очікуванням партнера. Замість того, щоб одна людина жертвувала усім, кожен повинен внести свій невеликий внесок у створення гармонії. Якщо ви просите свого партнера прислухатися до вас, будьте готові прислухатися до нього.

Майте на увазі, що основні цінності не можуть бути змінені

Мати поважну незгоду – здорово, але чекати, що хтось змінить свої переконання, щоб сподобатися вам – нерозумно. Такі речі важко змінити, тому що вони роблять людей такими, які вони є. Партнери можуть навчитися поважати і приймати розбіжності, але примушувати до змін – шлях, приречений на провал.

Дозвольте відмінностям зблизити вас

щаслива пара

Неможливо знайти двох однакових людей. Повірте, невеликі відмінності зроблять ваші відносини більш захоплюючими і цікавими. Це дасть можливість поглянути на речі по-новому випробувати те, що ви б не спробували самостійно.

Компроміс – це неминуча частина відносин двох різних людей. До тих пір, поки обидва партнери готові внести корективи або піти на поступки для поліпшення відносин, відносини будуть тільки зміцнюватися. Не варто відмовлятися від любові тільки через те, що людина є іншою. Обговорюйте проблеми і робіть акцент на позитивних рисах і звички, і тоді ваші відносини будуть воістину щасливими.

Джерело: Likar.info