Нестача сну робить нас важчими, додаючи небезпечний невидимий жир навколо органів, з’ясували вчені.

І це впливає на всіх, незалежно від віку, здоров’я чи розміру, йдеться у дослідженні. Відсутність сну додала жиру навколо шлунків, бо люди їли більше.

Небезпечний внутрішній вісцеральний жир виробляє гормони та хімічні речовини, що завдають шкоди органам та підвищують ризик діабету та серцевих захворювань. Понад третина дорослих регулярно не висипаються, частково через змінну роботу та використання смарт-пристроїв до пізньої ночі.

Але заповнення втраченого сну не позбавило накопиченого шкідливого жиру. Вчені виявили, що люди, які сплять близько чотирьох годин на добу, схильні до ризику «значного збільшення» жиру.

Читайте також:  Як уповільнити старіння: 3 дієві поради від лікарів

Скорочення часу сну призвело до збільшення площі абдомінального жиру на 9% та збільшення абдомінального вісцерального жиру на 11%.

У дослідженні порівнювалися ті, хто тренувався вночі дев’ять годин, з тими, хто тренувався лише чотири години. Друга група споживала більше 300 додаткових калорій на день, причому жиру було приблизно на 17 відсотків більше. Підвищення споживання було найвищим у перші дні безсоння.

Доктор Віренд Сомерс із клініки Майо в Рочестері, штат Міннесота, сказав:

«Укорочений сон навіть у молодих здорових худорлявих людей пов’язаний із збільшенням споживання калорій, дуже невеликим збільшенням ваги та значним збільшенням жиру в ділянці живота. Недостатній сон, мабуть, перенаправляє жир у небезпечніші вісцеральні відділи. Ці результати вказують на те, що недостатній сон є причиною епідемій ожиріння, серцево-судинних та метаболічних захворювань».

Читайте також:  Штучні підсолоджувачі пов'язали з раком