Деменція – це загальна назва низки нейродегенеративних захворювань. В даний час вчені та дослідники старанно працюють над розробкою нових методів лікування цього захворювання. Проте їхній підхід не завжди був таким активним. Способи лікування деменції змінилися протягом останніх десятиліть.

Завдяки досягненням у науковому розумінні, деменція сприймається як хвороба, яку можна лікувати. Хоча робота ведеться вже кілька десятиліть, методів лікування цього захворювання дуже мало, і майже жодне з них не допомагає значною мірою сповільнити початок хвороби.

В результаті було проведено безліч досліджень у галузі профілактики та того, як людина може знизити ризик розвитку деменції; у деяких випадках дослідження показують, що вся справа у правильному мисленні.

Дослідження Університетського коледжу Лондона показали, що наявність чи відчуття мети чи сенсу життя знижує ризик розвитку деменції. Вони виявили, що ті, хто має сенс у житті, були пов’язані зі зниженим ризиком когнітивних порушень та деменції.

Почуття мети було пов’язане з 19-відсотковим зниженням ймовірності когнітивних порушень. У пацієнтів цієї категорії ймовірність зниження когнітивних функцій була на 20% нижчою.

Доктор Джошуа Скотт, провідний автор дослідження, сказав:

«Програми профілактики деменції для груп ризику, які зосереджені на добробуті, можуть виграти, віддаючи пріоритет діям, які приносять мету та сенс у життя людей. Цілеспрямованість може знизити ризик недоумства, що доповнює інші докази, що пов’язують осмислене життя з покращенням психічного здоров’я та зниженням ризику інвалідності та серцевих захворювань».