Нарколог пояснив, що під час розпивання спиртного бажання палити посилюється для боротьби з впливом алкоголю, що гальмує. Лікар-нарколог Данило Петров пояснив, чому людині, яка перебуває у стані алкогольного сп’яніння, дуже хочеться курити.

За словами лікаря, алкоголь має гальмуючу дію, а нікотин — стимулюючу. Коли людина випиває, нікотин нівелює гальмуючий ефект алкоголю через вплив на лімбічну систему мозку, що відповідає за задоволення, і на фронтальну зону лобових часток, внаслідок чого можна більше випити. Також нарколог зазначив, що нікотин перешкоджає розвитку сонливості, що викликається алкоголем.

Петров підкреслив, що з цієї причини навіть люди, які давно не палять, нерідко беруться за цигарки на вечірках.

«Глобально цьому є одне пояснення: нікотин має стимулюючу дію, а алкоголь — гальмуючий. Тому згодом алкоголь починає викликати сонливість, а нікотин, навпаки, бадьорить. Якщо багато курити під час вживання алкоголю, то буде набагато більше випито, аніж без супроводу нікотину», – розповів фахівець.

При цьому лікар закликав стежити за своїм станом під час одночасного вживання алкоголю та куріння, бо таке поєднання може зашкодити нервовій системі.