Поширена думка, що секс має викликати тільки позитивні емоції – задоволення, ніжність, відчуття єднання з партнером і просто неймовірну насолоду. Однак є чимало випадків, коли жінка відчуває дискомфорт під час статевого акту, і отримати задоволення доволі складно. Про проблеми в ліжку не прийнято говорити вголос. Дуже часто жінка залишається сам на сам з проблемою: чоловік ображається, мовляв ти мене більше не любиш, адже уникаєш близькості, віддаляється, закривається в собі. Подруги тільки підливають масла у вогонь: вашим стосункам всі заздрять, тому дискомфорт під час сексу – не більше, ніж вигадки.

Фахівці стверджують, що дискомфортні відчуття під час інтиму позначаються не тільки на емоційному стані жінки, а й стосунках партнерів загалом. Сварки, взаємні звинувачення, образи, нерозуміння, а в деяких випадках навіть розлучення.

Щоб цього не відбувалося, потрібно якнайшвидше з’ясувати, чому виникає біль під час сексу та усунути можливі причини.

Чому боляче жінці при статевому акті?

Біль і дискомфорт може виникати через різні причини, і це не завжди фізіологічні. Тому цей симптом не варто недооцінювати.

Ви не використовуєте змазку

У деяких жінок, навіть коли вони достатньо збуджені, виділяється недостатньо вагінальної змазки, і проникнення може викликати біль. Сухість піхви можуть спричинити різні фактори: погана гігієна, гормональні порушення, стреси, інфекції. Причиною сухості може бути вживання деяких медичних препаратів, зокрема протиалергічні препарати, антидепресанти, препарати проти діабету. Крім того, такий побічний ефект мають деякі протизаплідні таблетки, які містять дози естрогену і ті, які містять лише прогестагени.

Вирішити делікатну проблему дозволить якісний лубрикант – інтимний гель-змазка. Він має бути завжди під руками, щоб не доводилося його шукати в критичний момент.

Уніка Уро. пропонує великий вибір засобів для інтимної гігієни.  Ви  можете обрати засоби на основі пробіотиків, тому вони балансують мікрофлору в інтимній зоні, попереджають виникнення запалення, подразнення, свербіння, неприємного запаху.

Пробіотики Bacillus spp. в складі засобів допомагають не тільки мінімізувати дискомфорт та болючість під час сексу, а й захищають від інфекцій.

Ви напружені

Ще недавно ви розвішували дитячу білизну, мили посуд, а чоловік очікує грайливого настрою  і розслаблення. Картина, знайома багатьом парам.  Побут, турбота про дітей часто заважають жінці розслабитися, тому напругу вона переносить у спальню. Стреси негативно впливають на якість сексу, а жінка часто просто не може відчути оргазм. Хочете зробити ваш інтим кращим? Навчіться залишати всі побутові проблеми за дверима спальні. Крім того, варто вчитися знімати стрес перед близькістю. Чудова ідея – масаж, спільна ванна. Не бійтеся, експериментуйте, щоб знайти спосіб саме для вашої пари.

Хоча звучить це банально, але плануйте секс.  Це не означає, що варто складати чіткий графік. Домовтеся заздалегідь з партнером, відпочиньте, присвятіть час тому, що справді любите.  Прогулянка по місту, зустріч з подругами, чашка кави в улюбленому кафе – на перший погляд це дрібниці, але саме вони додають гарного настрою і дозволяють відволіктися від звичної рутини, забути про турботи. А гарний настрій жінки – ключ до гарного сексу.

Відсутність нових емоцій, брак часу на себе, ігнорування базових потреб жінки – ще одна причина, чому боляче при статевому акті. Щоденна рутина, догляд за дітьми і турбота про сім’ю буквально забирають всі сили. А ввечері єдине бажання – спати. В такому випадку потрібно подбати про допомогу жінці у побуті.

Дискомфорт під час статевого акту може бути викликаний психологічними проблемами.  І в цьому випадку неприємні відчуття під час сексу у жінки – просто вершина айсберга і сигнал, що щось не так. Брак довіри, невирішені конфліктні ситуації  у парі, нерозуміння, надмірна ревність  часто тягнуть за собою цілу низку проблем в інтимній сфері. Відсутність взаєморозуміння, постійні приниження, критика, порівняння з іншими викликають у жінки почуття меншовартості і впливають на зниження статевого потягу.  Багато проблем у парі можна вирішити завдяки спілкуванню. А якщо це не допомагає, немає діалогу, а проблема глибше, варто звернутися до психолога.

Відсутність прелюдій

Жінка потрібно більше часу для підготовки до близькості, адже вони збуджуються повільніше, потребують тривалішої прелюдії. Дуже важливо старатися зрозуміти, що саме потрібне у вашому випадку. Одним підходять пристрасні поцілунки, а іншим – еротичний фільм в обнімку з партнером. Зрештою, тут немає універсального рецепту, і те, що працює для одних, може не працювати для інших. І розуміння цього – половина справа. Адже коли жінка збуджена,  кров надходить у геніталії, і це підвищує рівень вологи у піхві. А це точно обов’язкова умова для чудового і безболісного сексу!

Статева інфекція

Багато статевих інфекцій  можуть викликати біль, дискомфорт, печіння свербіж під час інтимної близькості. Це може бути не тільки звичайна  молочниця, а й серйозні інфекції, які вимагають негайного лікування.

Біль під час сексу може бути симптомом трихомоніазу, хламідіозу, гонореї, сифілісу. Крім того, причиною болю і дискомфорту можуть бути бактеріальні вагінальні інфекції. Причиною сильного болю у животі під час і після статевого акту може бути бактеріальна інфекція. До речі, пробіотики Bacillus spp. в складі лубриканта від Уніка Уро, захищають від статевих інфекцій.

Крім хвороб та інфекцій, які передаються статевим шляхом, причиною болю під час сексу можуть бути інфекції сечового міхура, які також можуть викликати болісний секс. Сильний біль внизу живота може бути симптомом циститу – запалення сечового міхура.  У жінок в такому стані знижується статевий потяг, а під час сексу неприємні відчуття загострюються . тому дуже важливо звернутися до фахівця, виявити причини і призначити правильне лікування.   Якщо не лікувати, хвороба може перейти у хронічну форму і дати ускладнення.
Неприємні відчуття можуть свідчити і про вагініт – запалення піхви, причиною якого є бактеріальна чи грибкова інфекція. Про хворобу свідчать специфічні виділення і дискомфортні відчуття, тому дуже потрібне правильне лікування.

Що ж робити? Не зволікати, не чекати, «все саме пройде», а звернутися до гінеколога і здати необхідні аналізи.

Зрештою, секс – природній процес, тому не варто комплексувати чи старатися дотримуватися часто нереальних шаблонів « А як це має бути». Головне – бути собою, довіряти партнеру. Будьте щирі і відкриті, а якщо виникають якісь проблеми, завжди вирішуйте їх разом!

*На правах реклами