Вчені постійно відкривають нові корисні властивості вітаміну D. Є багато досліджень, які доводять, що його адекватний рівень в крові захищає від безлічі захворювань.

Так, з’ясувалося, що його нестача збільшує ризик розвитку деяких видів раку. І навпаки-адекватний рівень вітаміну D покращує, наприклад, шанси на виживання при раку молочних залоз. Також цей вітамін підтримує міцність кісток, покращує засвоєння кальцію, необхідний для правильного функціонування травної, імунної, нервової систем, системи кровообігу.

Причини нестачі вітаміну D

Дефіцит цієї речовини є досить поширеним явищем. Його найбільш часті причини:

  • брак сонячного світла, в першу чергу, в широтах, віддалених від екватора;
  • дієтичні обмеження, особливо якщо людина не вживає молочні продукти або дотримується суворої веганської дієти, пише Yahoo Life;
  • вік: літні люди більш схильні до дефіциту, оскільки проводять більше часу в приміщенні. Також з віком шкіра стоншується, і це негативно впливає на вироблення в ній вітаміну D;
  • хронічні хвороби: багато захворювань печінки, нирок, а також гіперпаратиреоз і хвороба Крона також впливають на здатність організму засвоювати вітамін D з їжі;
  • ожиріння: люди з індексом маси тіла 30 і більше часто мають низький рівень вітаміну D, оскільки він витягується з крові жировими клітинами;
  • куріння: сигаретний дим знижує вироблення активної форми вітаміну D.
Читайте також:  Як подолати безсоння природним шляхом

Як підвищити рівень вітаміну D: 5 порад

  1. Проводьте більше часу на відкритому повітрі. Перебування на сонці – найприродніший спосіб отримати більше вітаміну D. потрібно мінімум від 15 до 30 хвилин сонячного світла кожен день.
  2. Їжте морепродукти і жирну рибу. Вони є одними з кращих природних джерел цього вітаміну.
  3. Вживайте гриби. Це єдине природне джерело вітаміну D серед вегетаріанських продуктів. Можна збільшити його вміст в грибах, піддаючи їх впливу сонячного світла протягом години.
  4. Їжте яєчні жовтки: ще одне джерело вітаміну D. При цьому, як показують дослідження, в яйцях курей на вільному вигулі в чотири рази більше цього вітаміну, ніж в яйцях птахів, вирощених в клітинах.
Читайте також:  Жирне молоко вкотре оголосили корисним

Додайте в меню вітамінізовані продукти. Багато харчові продукти додатково збагачені вітаміном D і стануть хорошим його джерелом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News