Серцевий напад, пневмонія, хвороби печінки і навіть рак – про все це може сигналізувати біль у спині.

Болі в верхній частині спини можуть виникати з-за звички сутулитися, стресу або запалення. У більшості випадків болі проходять через кілька днів, навіть якщо не звертатися до лікаря і не вживати додаткових заходів. Але бувають ситуації, коли болі в спині — це прояв серйозних захворювань і краще якомога швидше звернутися до лікаря. Ось симптоми, які повинні нас насторожити.

Біль не проходить протягом декількох днів

Якщо біль не проходить сама собою, якщо жодні звичні процедури — масаж, зігріваючі гелі і навіть заміна матраца — не допомагають, треба обов’язково звернутися до лікаря і зробити флюорографію. У деяких випадках різкий біль у верхній частині спини може говорити про пневмонію, котра розвивається або навіть пухлини в легенях.

Біль віддає в бік

Іноді болі в спині можуть попереджати про проблеми з нирками. Особливо це актуально, якщо болі супроводжуються дискомфортом при сечовипусканні, крові в сечі або зміні кольору сечі. Якщо ж біль локалізується під правою лопаткою, це може говорити про проблеми з сечовим міхуром.

Біль супроводжується високою температурою

Сильний біль в спині, що супроводжується високою температурою, а також онімінням або почуттям поколювання в одній або обох руках може говорити про інфекції хребта, котра розвивається. Особливо висока ймовірність такого діагнозу, якщо у вас діабет, імуносупресія або ожиріння.

Біль віддає в груди

Якщо болі в верхній частині спини віддають в грудну клітку, а також супроводжується онімінням або слабкістю в руках, це може бути ознакою розриву стінки аорти, найбільшої в нашому тілі кровоносної судини, яка розташована в задній стінці грудини. Ймовірність розриву особливо підвищена, якщо у вас високий кров’яний тиск протягом тривалого періоду часу. Потрібно негайно звертатися за лікарською допомогою.

Біль супроводжується сильним почуттям втоми

У жінок серцевий напад часто супроводжується не болем у грудях, а іншими симптомами: нудота, задишка, сильне відчуття втоми, а також болю в щелепі і верхній частині спини.

Біль посилюється при глибокому вдиху

Болі в спині, які посилюються при глибокому вдиху, можуть бути ознакою дуже серйозного захворювання — легеневої емболії. Особливо небезпечно, якщо ці симптоми з’являються після тривалої поїздки в автомобілі або літаку. І зрозуміло, якщо при цьому у вас кровохаркання і почуття слабкості, потрібно терміново звертатися до лікаря.

Біль посилюється при русі

Якщо болі посилюються при русі (і особливо якщо напередодні ви пережили падіння або іншу травму верхньої частини тіла), варто звернутися до лікаря і попросити направлення на рентген: можливо, ваш біль викликаний переломом ребра або хребта.