Перші 24 години після початку розвитку застуди мають вирішальне значення, оскільки в цей час інфекція захоплює організм і починає розмножуватися, викликаючи симптоми. Медики розповіли, як можна зупинити розвиток недуги і полегшити її прояви.

Застуда являє собою сукупність факторів, які об’єднуються разом. Людині потрібно увійти в контакт з вірусом, а останньому належить подолати захист організму. Це простіше зробити, якщо індивід перевтомився або зіткнувся зі стресом, тоді його імунна система стає слабкішою. Скоротити ризики допоможе звичка мити руки з милом і водою через рівні проміжки часу. Важливо не протирати очі руками, так як це може передати інфекцію. Перші симптоми — сухість носа і роздратування, вони здатні розвиватися в міру того, як епітеліальний шар починає руйнуватися.

Деякі безрецептурні засоби можуть допомогти організму зупинити застуду на цьому ранньому етапі. Наприклад, окремі спреї для носа у вигляді в’язкого гелю затримують вірус, сприяючи його видаленню, але важливо застосовувати їх при перших проявах. Вже через 2-9 годин після потрапляння вірусу в організм людина починає відчувати втому, зазвичай це пов’язано з підготовкою протистояти недузі, і відпочинок стане гарною ідеєю. Через 10 годин симптоми посилюються, застосування теплого компресу може полегшити ситуацію. Також підійде знеболююче, таке як ібупрофен.

Рекомендовано не сякатися дуже сильно, так як це може привести до потрапляння інфекції в канал, що з’єднує верхню частину горла, порожнини носа і вуха. Щоб знизити біль в горлі, можна пити мед з лимоном, а ще корисно полоскати ротову порожнину солоною водою. Потім допустимо приймати засоби від кашлю, які містять відхаркувальні засоби, щоб усунути надлишок слизу. У першу добу допомогти здатний і курячий бульйон.