Гарвардські вчені на підставі проведених досліджень настійно рекомендують молодим жінкам внести корективи у свій раціон. Було виявлено, що сучасне людство, будучи любителем червоного м’яса, прирікає себе на підвищений ризик розвитку онкологічних захворювань, а жінки ще в більшій мірі.

Колишні дослідження показали, що особи, які віддають перевагу такому стилю харчування, у якому основне місце займає свинина, яловичина, баранина та інші менш популярні сорти червоного м’яса, в більшій мірі ризикують зіткнутися з раком кишечника.

Гарвардські ж учені зосередили свою увагу на вибірці, до якої входили 89 000 жінок у віці 24-43 років, їх бостонські колеги аналізували раціон ще 3000 дам, які вже є жертвами раку грудей. Результатом пошуків стало віднесення споживання червоного м’яса до факторів підвищеного ризику розвитку раку молочної залози.

Разом з тим епідеміолог Оксфордського університету професор Тім Кі звертає увагу, що такого роду раціон визначає ризик розвитку раку лише незначною мірою. Іншими словами, одна лише відмова від червоного м’яса при подальшому впливі інших ймовірних факторів не вирішує проблему. Однак разом з іншими корективами свого способу життя це має сенс.

Професор Кі стверджує, що непоганою ідеєю в рамках профілактики раку грудей серед жінок є підтримка нормальної ваги, помірна і регулярна фізична активність, відмова алкоголю і в поєднанні з цим заміна червоного м’яса в раціоні харчування м’ясом птиці, риби, бобами і горіхами. На підтвердження цієї гіпотези висловлюється професор Берал, директор Департаменту ракової епідеміології Оксфордського університету. Він повідомляє про взаємозв’язок між раціоном харчування і ймовірністю розвитку раку грудей, що було виявлено в ході десятків досліджень.

Дослідження, присвячені виключно взаємозв’язку раціону і ризику онкології, вважається малозначущим, оскільки взаємозв’язок якщо і виявляється, то він слабкий. У той же час поряд з дотриманням здорового способу життя в цілому медики закликають обмежити споживання червоного м’яса, особливо підданого різкої і високої температурної обробки (наприклад, гриль чи шашлик). Особам же, які щодня споживають більше 90 грам червоного м’яса, рекомендується знизити цю кількість хоча б до 70 грам, а з методів приготування будь-якого м’яса перевагу віддавати приготуванню на пару, варінню, а якщо і смаженню то з мінімальною кількістю жиру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

ЩО ТАКЕ РАК?