Європа зіткнулася з однією з найбільш сильних хвиль спеки в історії, яка навіть отримала назву Люцифер. Від впливу неймовірно високих температур продовжують вмирати люди.

У деяких країнах на кшталт Хорватії, Іспанії, Румунії та Італії температура повітря перевищує +40С, що піддає життя мільйонів людей прямому ризику. Наприклад, в Італії влада оголосила максимальний рівень тривоги у зв’язку зі спекою, а висока температура також спричиняє лісові пожежі. Повідомляється, що її прямими жертвами стали не менше 5 осіб – їх смерть зафіксована в Італії і Румунії. Саме в Італії теплову хвилю і назвали Люцифером, адже на місцевому острові Сардинія температура повітря сягала +43С в тіні.

Читайте також:  Шість нетипових симптомів цукрового діабету

Теплова хвиля Люцифер

Останньою за часом жертвою хвилі стала італійська жінка, чию машину збив селевий потік з води і бруду через те, що волога погода неподалік від знаменитого італійського гірськолижного курорту Кортіна-д’Ампеццо змінилася потужним проливним дощем. У минулий четвер померли два пенсіонера, які були захоплені зненацька лісовими пожежами в центральному регіоні Абруццо і на півдні країни. У Румунії дві смерті були пов’язані з погодою, включаючи сільськогосподарського працівника, який помер від зупинки серця під час роботи на спеці в полі. Така екстремальна погода стала причиною загибелі врожаю на багато мільярдів євро.

Теплова хвиля Люцифер

Госпіталізація пацієнтів в Італії підскочила на 20%, а людей, які їздять в найбільш спекотні регіони, влада активно закликає бути максимально обережними. В Італії вологість та інші фактори роблять спеку ще більш важкою. У Римі туристи ризикують оплачувати нещодавно введені штрафи і кидаються в фонтани Вічного міста для того, щоб охолодитися. У п’ятницю був закритий знаменитий музей Уффіці, розташований у Флоренції, оскільки тут зламався кондиціонер.

Читайте також:  Апельсини знижують ризик втрати зору на 60%

Джерело: MedikForum