Більше половини продуктів, що продаються з маркуванням “корисні”, виявилися з високим вмістом жирів солі та/або цукру. У число проаналізованих продуктів увійшли, в тому числі, сушені і смажені бобові. Виявилося, що деякі з них містили більше солі, ніж морська вода.

Незважаючи на те, що вміст жиру, насичених жирів і калорій виявився нижче, ніж у чіпсів, кількість солі в них перевищувала 43%.

Найбільш солоним виявився хумус, а також чіпси зі смаком чилі і лимона, хоча на них було маркування “на 40% менше жиру, веганський, без глютену”. Бобові перевищували норму вмісту солі в п’ять разів, передає The Guardian.

Читайте також:  Британський лікар стверджує, що одна година перегляду телевізора так само шкідлива для здоров'я, як куріння

Як зазначає керівник компанії Action on Salt Соня Помбо, вживання бобових важливо. Однак потрібно звернути увагу на закуски, котрі продаються в магазинах з позначками “здорова їжа”.

У більшості випадків інформація про кількість калорій, жиру або смакових добавок не збігається з реальним вмістом цих речовин.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News