В ніч з 3 на 4 грудня буде спостерігатися супермісяць – астрономічне явище, що відбувається при збігу повного або молодика з моментом найбільшого зближення Місяця і Землі. Самопочуття деяких людей у зв’язку з цим може змінитися.

Під час суперповні повний Місяць у силу свого зближення з нашою планетою, виглядає більше і набагато яскравіше. Як повідомила в інтерв’ю РІА Новини головний спеціаліст Москви по профілактичній медицині Нана Погосова, через суперповні здатний змінитися психоемоційний стан людей, що відрізняються надмірною вразливістю й чутливістю.

«Супермісяць не аномалія, катаклізмів це викликати не повинно. Але є люди що вселяються, які пильно стежать за різними прогнозами, за природними явищами: у них можуть бути якісь емоціогенні зміни», – зазначила Нана Погосова.

Читайте також:  Через ці продукти у вас виникнуть тромби

За словами лікаря, негативні зміни емоційного фону в ситуації з піднаглядним астрономічним явищем, викликаються не супермісяцем як таким, а реакціями людей на повідомлення про цю подію, особливо, якщо ті подаються в агресивній, ажіотажній манері.

Фахівці тим часом повідомили, що грудневий супермісяць стане першим з трьох в найближчі місяці. Ще два очікуються 2-го і 31 січня.

Джерело: medikforum