Продукти з вмістом крохмалю є невід’ємною частиною повноцінної дієти. Це життєво важливе джерело енергії, що забезпечує основу ситного і збалансованого харчування.

Крохмаль – це тип вуглеводів, що складається з молекул глюкози. Глюкоза забезпечує нервові клітини енергією і допомагає їм нормально функціонувати. Однак людям з діабетом другого типу або підвищеним рівнем цукру в крові потрібно контролювати споживання крохмалистої їжі. Це пов’язано з тим, що люди в таких станах більш чутливі до стрибків цукру в крові, які природним чином супроводжують споживання вуглеводів.

Лікарі виділяють кілька причин, за якими продукти з підвищеним вмістом крохмалю є незамінними складовими при збалансованій дієті.

Читайте також:  Спеціаліст пояснив, чи варто мити сире м'ясо перед приготуванням

Джерело енергії

Коли організм людини перетравлює крохмаль, речовина розпадається на молекули глюкози, які потрапляє в кровотік і приводять в дію майже всі частини організму, включаючи внутрішні органи, м’язи і мозок. Організм може переробити цю глюкозу відразу або зберігати її в печінці для подальшого використання. Це особливо важливо для роботи мозку. У людини мозок важить близько 2% від загальної маси тіла. Однак він споживає близько 20% енергії з глюкози, що робить його основним споживачем сполуки в організмі.

Містять багато клітковини

Багато крохмалисті продукти, такі як цільнозернові злаки, фрукти, овочі і боби, багаті клітковиною. Клітковина-це тип вуглеводів з унікальною молекулярною структурою. Оскільки її молекули глюкози щільно пов’язані один з одним, вони нелегко розщеплюється кишечником, а це означає, що він проходить через всю травну систему. Клітковина допомагає в русі інших продуктів по травній системі. Дієта з високим вмістом такого компонента також може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Дієтологи припускають, що на кожні 1800 калорій 25,2 грама вуглеводів має припадати на клітковину, повідомляє портал MedicalNewsToday.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну B12: сім симптомів, від яких важко позбутися

Швидко насичують

Дослідження показують, що продукти, що містять крохмаль, підвищують відчуття насичення. Вони також мають інші переваги для здоров’я, в тому числі покращуючи чутливість організму до інсуліну і зменшуючи накопичення жиру. Деякі крохмалисті продукти також займають високі позиції за індексом харчової ситості-списком, розробленим дослідниками в 1995 році. Метою цього списку було визначення найбільш і найменш насичуючих продуктів. Найбільш ситними і популярними виявилися картопля, каша і коричнева паста-спагетті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News