Вживання хрестоцвітних овочів, включаючи звичайну білокачанну капусту, є простим, але дуже ефективним способом уникнути судинних захворювань, – це показало дослідження вчених з Університету Західної Австралії.

Про те, що фахівцями був знайдений один з найдоступніших способів захиститися від захворювань кровоносних судин, пише British Journal of Nutrition.

“Часта присутність в раціоні хрестоцвітних овочів – броколі, брюссельської, качанної капусти – пов’язана з меншим ризиком розвитку судинних захворювань у жінок старшого віку”, – повідомляється в його статті.

Дослідники проаналізували особливості харчування в зіставленні з показниками здоров’я 684 літніх жінок. Вони встановили: учасниці, які регулярно їли капустяні овочі, відрізнялися більш здоровими судинами.

Читайте також:  Секрети довголіття: як харчуватися, щоб продовжити життя на третину

“Щоденне вживання більше 45 грамів брюссельської, білокачанної капусти або броколі на 46% скорочує ймовірність судинних захворювань в порівнянні з раціоном, в якому немає цих овочів», – констатували наукові фахівці.

За їх словами, хрестоцвіті допомагають захиститися від розвитку кальцифікації (жорсткості) судинної тканини, що є одним з маркерів атеросклерозу. Даний ефект вчені пов’язують з дією вітаміну К, яким насичені різні види капусти. Таким чином, включення хрестоцвітних овочів в харчування може стати простим, але досить ефективним способом уникнути асоційованих з атеросклерозом захворювань серця і мозку, підкреслюють автори роботи.