Деякі зміни в стані нігтів є попереджувальними симптомами захворювань.

Ламкі. Є кілька причин, що пояснюють, чому за своєю текстурою нігті стають дуже крихкими і тріскаються. Одна з найбільш частих-старіння організму і дефіцит поживних речовин. У деяких випадках процеси, що ведуть до надмірної ламкості і розщеплення нігтів, провокуються виниклим захворюванням.

Бліді. Це один з поширених ознак, які можуть розповісти, що організм старіє. Статистично у трьох з чотирьох чоловік старше 60 років нігті «вицвітають», стають більш блідими. У той же час подібна зміна може мати патологічну причину, серед яких:

  • Погане харчування і анемія.
  • Хвороба печінки.
  • Хронічна серцева недостатність.

Білі. Нігті можуть побіліти при травмі, однак якщо їх колір змінюється на білий поступово, слід звернутися з цього приводу до лікаря. Необхідно уточнити, чи не ховаються за цим проблеми з печінкою, нирками, серцем.

Жовті. Найчастіше така зміна кольору нігтів говорить про грибкових інфекціях або багаторічному курінні. Іноді це може вказувати на псоріаз, порушення в роботі щитовидної залози або на цукровий діабет. Рідкісна патологія, відома як “синдром жовтого нігтя”, може спостерігатися і при серйозному захворюванні легенів.

Сині. Посинілий колір нігтів може розповісти про перевищення в організмі рівня срібла або про наявність у людини ВІЛ-інфекції. Синю пігментацію також можуть спровокувати деякі ліки: серед них – призначені для лікування захворювань печінки або регулювання серцевого ритму. Якщо сині нігті не є тимчасовою реакцією на зниження температури середовища або на прийом ліків, потрібно звернутися до лікаря і з’ясувати причину. Нігті можуть синіти через серйозні захворювання легенів, серця.

Хвилі на поверхні. Ще одна зміна текстури нігтів – утворення невеликих отворів або ямок на поверхні пластин – медики називають одним з класичних ознак псоріазу на нігтях.

Темні лінії. Виникла темно-коричневу або чорну смугу під нігтем необхідно показувати лікаря, щоб переконатися, що це не симптом раку шкіри.