Але до лікаря все-таки звернутися варто!

Зрозуміло, рання діагностика — запорука успішного лікування. І важливо якомога раніше звертатися до лікаря при симптомах серйозних захворювань. Але дуже часто деякі страшні ознаки можуть виявитися дещо абсолютно нешкідливим. Ми зібрали приклади тих випадків, коли начебто небезпечні симптоми насправді свідчать про дуже несерйозні проблеми. (Але якщо вони повторюються часто або довго не проходять, обов’язково зверніться до лікаря!)

Болі в грудях

Перші про що ми думаємо, зіткнувшись з різким болем в області грудей — це серцевий напад. Але якщо ці болі не супроводжуються іншими симптомами серцевого нападу, якщо пацієнт досить молодий і не хворіє діабетом або іншими хворобами, що підвищують ризик серцевого нападу, швидше за все болі в грудях пов’язано з більш нешкідливими хворобами. Найчастіше це може бути проявом печії, стресу, невралгії або навіть перенапруги грудних м’язів під час тренування. Але якщо біль не проходить протягом декількох днів, обов’язково зверніться до лікаря.

Прискорене серцебиття

Як і болі в грудях, цей симптом необов’язково пов’язаний із захворюваннями серця. Тахікардія може бути ознакою стресу, зневоднення, нестачі сну або надлишку кофеїну. Але варто звернутися до лікаря, якщо прискорене серцебиття супроводжується задишкою або не проходить протягом декількох днів.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3