Багато людей намагаються не пити неодноразово кип’ячену воду і рідину, яка стоїть усю ніч у склянці, бо нібито це загрожує появою раку. Розібратися у цьому вирішили китайські вчені.

Кип’ячену воду багато хто не п’є через дві причини – хлор не випаровується в кип’яченій рідині і об’єм нітратів збільшується, що призводить до перетворення їх на канцерогени.

За нормами Китаю вміст у літрі води хлориту не повинен перевищувати 0,7 міліграмів, це менше п’яти міліграмів на літр, як було встановлено ВООЗ. Відомо, що в результаті кип’ятіння хлор розкладається, а значить і не робить канцерогенною водопровідну рідину.

Якщо дивитися на другий пункт, то ще 2010 року науковці університету Хеньяна в процесі досвіду прокип’ятили 181 раз очищену воду, після чого виміряли вміст нітритів – їх виявилося не більше чотирьох мікрограмів на літр.

ВООЗ припускає наступний показник – менше трьох міліграмів на літр. Тобто навіть якщо багато разів гріти воду, то обсяг нітритів все одно залишався в межах допустимого.

Не погоджуються вчені зі стереотипом про розпивання води, залишеної на ніч. Кількість нітритів у ній не збільшується, але мікроби справді можуть розмножуватися у рідині.

При цьому така можливість, якщо в кімнаті досить тепло або ємність з рідиною брудна, що може викликати різні хвороби ШКТ. Не рекомендують експерти пити і гарячу воду через ризик захворіти на рак стравоходу.