Якщо в організмі є нестача деяких мікроелементів, ви можете дуже довго намагатися скинути зайву вагу, але безуспішно. Дієтологи виділили п’ять головних вітамінів, які допоможуть швидше схуднути.

Вітамін А

Вітамін А, він же ретинол, допомагає підвищити працездатність, прискорює метаболізм і допомагає швидко відновитися після навантажень. Достатня кількість вітаміну А під час схуднення — гарант того, що ваш імунітет не ослабне, як це часто відбувається під час дієти.

Вітамін А не міститься в продуктах в чистому вигляді, він синтезується з ретинолу і каротиноїдів. Перший ви знайдете в печінці — курячій, яловичій, свинячій або риб’ячій, жовтках курячих яєць, молочних продуктах і вершковому маслі. А ось каратиноїди шукайте в овочах, фруктах і ягодах червоного і оранжевого кольору, наприклад, помідорах, моркві, персиках, абрикосах, червоному перці і гарбузі. Також його чимало в кабачках, капусті і свіжої зелені.

Читайте також:  Продукти, які зміцнять ваш імунітет у сезон грипу та застуди

Кальцій

Кальцій-кращий друг тих, що худнуть! Крім того, що кальцій — головний «будівельник» організму, він ще й виконує функцію активатора багатьох ферментів, які сприяють звільненню енергії, що безпосередньо впливає на швидкість обміну речовин.

Кращі джерела кальцію — це молочні продукти. Кефір, молоко, йогурт, тверді сорти сиру, сир… Але краще, якщо в цих продуктах буде низький відсоток жирності. Робіть ставку на кисломолочку, якщо ви хочете позбутися зайвого в області живота. І не забудьте, велика кількість молочних продуктів в раціоні знижує ризик побічних ефектів під час дієти.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3