Людина, як все живе, складається в основному з води. У тілі немовляти близько 85% рідини, у літніх людей – близько 60%. Є й живі істоти, які складаються з води більш ніж на 90%.

Як з’ясували експерти ЮНЕСКО, найчистіша вода знаходиться у Фінляндії. Здається, що запасів прісної води в світі дуже багато, але близько 10% людей не мають доступ до безпечної води. Справа в тому, що вода розчиняє не тільки корисні речовини, але також прекрасно змішується з різними токсинами. У будь-якій воді, яка не пройшла багатоступеневу очистку, досить багато домішок. Очистити воду до «ідеального» стану практично неможливо у великих кількостях.

За своє життя людина випиває близько 35 тонн води. Без неї ми довго не протягнемо – втрата всього 20% від нормальної кількості рідини в тілі призведе до смерті. Люди, що втратили більше 10% рідини, теж знаходяться в зоні сильного ризику і потребують медичної допомоги і досить тривалому відновленні.

В організмі завжди є деякі запаси води, але вони не дозволять вам протриматися без неї навіть кілька днів. Коли води в організмі мало, система перебудовується таким чином, щоб запаси, які залишилися прямували в першу чергу життєво-важливим системам.

Навіть невелика, але постійна нестача води призводить до поганих наслідків – порушуються буквально всі процеси. Багатьом з нас знайомі відчуття, які виникають, коли організму не вистачає води – так буває після вживання алкоголю у великій кількості. Для того, щоб впоратися з алкоголем, організму потрібно в чотири рази більше води, ніж ви випили спиртного. В результаті з ранку ми відчуваємо страшну спрагу, головний біль і симптоми інтоксикації, загострюються проблеми з шкірою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ПРАВИЛЬНО ПИТИ ВОДУ?