Періодичні болі в животі і його здуття можуть говорити про несприятливі зміни в кишковій мікрофлорі, і цей процес впливає на стан судин мозку. Про те, що вчені бачать зв’язок між кишковими бактеріями і інсультом, повідомляється в публікації журналу Nature.

Активація «поганих» кишкових бактерій здатна викликати мозковий удар, вважають автори недавно проведеного дослідження. На користь даного висновку вчених свідчать дані, отримані під час експерименту на мишах.

Досліди на гризунах, здійснені біологами, підтвердили справедливість висунутої ще раніше гіпотези про зв’язок кишкової бактеріальної флори і здоров’я головного мозку. У свій час клініцисти висловилися про те, що шкідливі кишкові бактерії виділяють токсини, що провокують розвиток каверозных мальформацій – судинних порушень, які доводять до внутрішньочерепних крововиливів.

Читайте також:  Яка кількість випитої води смертельна для людини

В цей раз вчені знову заявили про те, що грамнегативні бактерії впливають на поведінку клітин, що вистилають внутрішню поверхню судин головного мозку. Такі клітини розростаються і закупорюють судини, викликаючи порушення в кровопостачанні мозку.

Вчені не вперше знаходять докази того, що підтримання здоров’я кишечника є вкрай важливим. Нагадаємо, що кращим способом профілактики порушень у бактеріальному складі кишкової флори лікарі вважають збалансоване здорове і як можна більш різноманітне харчування.