За словами лікаря-дієтолога Олени Соломатиної, людям 60 років і старше потрібно за відсутності протипоказань обов’язково їсти ягоди, цей продукт ефективно захищає від дегенеративних судинних процесів, асоційованих зі старінням.

Дієтолог Соломатина пояснила в інтерв’ю, чому вважає ягоди яскравого забарвлення обов’язковим продуктом для людей після 60 років. Медик зауважила, що багато вікових проблем зі здоров’ям бувають тісно пов’язані з розвитком окислювального стресу – ягоди містять речовини, що перешкоджають цьому.

«Старіння безпосередньо пов’язане з високим окисним процесом в організмі. Тому необхідно вживати яскраво забарвлені ягоди з великим вмістом антиоксидантів, які його уповільнюватимуть», – повідомила експерт.

Соломатина додала, що людям без проблем із ШКТ буде корисно з’їдати по половині склянки ягід щодня. Така порція дасть організму потрібні корисні речовини.

Однією з найкорисніших для боротьби з руйнівними процесами старіння медик вважає чорницю – вживання цієї ягоди забезпечує профілактику таких захворювань, як катаракта та глаукома. У свою чергу малина містить ацетилсаліцилову кислоту, що допомагає розріджувати кров. Також дуже корисні полуниця, шипшина, смородина, вишня та черешня.

Окремо лікарка виділила помаранчеві та жовті ягоди.

«Старих людей ці ягоди можуть захистити від раннього старіння, пов’язаного з дегенеративними змінами в серцево-судинній системі, запобігти онкологіі», – сказала Олена Соломатина.