Німецькі експерти закликають стежити за достатнім споживанням вітаміну В12, який є єдиним вітаміном, відсутнім в овочах і фруктах. Ті, кому не вистачає вітаміну В12, схильні до підвищеного ризику серцевого нападу, інсульту і деменції, заявляють фахівці.

Нещодавно Німецьке товариство харчування (DGE) спільно зі спеціалізованими товариствами в Швейцарії та Австрії підвищило норму для вітаміну B12 з трьох до чотирьох мікрограмів на день. За словами консультанта DGE, Сільке Рестемейер, B12 є найбільш недооціненим вітаміном, про це пише Focus.de.

“Вітамін B12 – це збірний термін для позначення різних кобаламінів, таких як гідрокси – і аденозилкобаламін в рибі і м’ясі, і метилкобаламін в молоці. Як кофермент-вітамін B12 бере участь у різних обмінних процесах в організмі, при цьому тіло не може виробляти його самостійно і потребує регулярному прийомі”, – розповіла Сільке Рестемеєр.

Читайте також:  П'ять продуктів, які врятують від безсоння

Вітамін В12 бере участь в оновленні клітин і формуванні крові, стабілізує ДНК, підтримує білковий і жировий обмін, захищає нерви і мозок. Експертка пояснила, що вітамін B12 перетворює несприятливий гомоцистеїн в менш шкідливий метіонін. Гомоцистеїн – це амінокислота, яка пошкоджує судини, сприяє атеросклерозу і пов’язана з інфарктом та інсультом.

“Роль вітаміну B12 в якості депресора гомоцистеїну особливо цікава. Різні дослідження показали, що підвищений рівень гомоцистеїну значно збільшує ризик серцевого нападу та інсульту. Але завдяки вітаміну B12 концентрація гомоцистеїну знижується”, – повідомила фахівчиня.

Сільке Рестемейер додала, що брак вітаміну B12 також пов’язана зі зниженням когнітивних здібностей, підвищеним ризиком розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.

Читайте також:  Вчені: серед бідних людей психічні розлади трапляються частіше

Але як зрозуміти, що організму не вистачає В12?

Експертка пояснила, що ознаки дефіциту вітаміну B12 варіюються від всіх симптомів анемії (блідість, втома) до проблем з концентрацією уваги, запаморочення, м’язової слабкості і неврологічних розладів та пошкодження нервів, таких як невропатія з порушеннями чутливості в ногах. Це пошкодження нерва може бути необоротним, якщо дефіцит вітамінів зберігається протягом тривалого часу, попередила Рестемеєр.