Німецькі експерти закликають стежити за достатнім споживанням вітаміну В12, який є єдиним вітаміном, відсутнім в овочах і фруктах. Ті, кому не вистачає вітаміну В12, схильні до підвищеного ризику серцевого нападу, інсульту і деменції, заявляють фахівці.

Нещодавно Німецьке товариство харчування (DGE) спільно зі спеціалізованими товариствами в Швейцарії та Австрії підвищило норму для вітаміну B12 з трьох до чотирьох мікрограмів на день. За словами консультанта DGE, Сільке Рестемейер, B12 є найбільш недооціненим вітаміном, про це пише Focus.de.

“Вітамін B12 – це збірний термін для позначення різних кобаламінів, таких як гідрокси – і аденозилкобаламін в рибі і м’ясі, і метилкобаламін в молоці. Як кофермент-вітамін B12 бере участь у різних обмінних процесах в організмі, при цьому тіло не може виробляти його самостійно і потребує регулярному прийомі”, – розповіла Сільке Рестемеєр.

Вітамін В12 бере участь в оновленні клітин і формуванні крові, стабілізує ДНК, підтримує білковий і жировий обмін, захищає нерви і мозок. Експертка пояснила, що вітамін B12 перетворює несприятливий гомоцистеїн в менш шкідливий метіонін. Гомоцистеїн – це амінокислота, яка пошкоджує судини, сприяє атеросклерозу і пов’язана з інфарктом та інсультом.

“Роль вітаміну B12 в якості депресора гомоцистеїну особливо цікава. Різні дослідження показали, що підвищений рівень гомоцистеїну значно збільшує ризик серцевого нападу та інсульту. Але завдяки вітаміну B12 концентрація гомоцистеїну знижується”, – повідомила фахівчиня.

Сільке Рестемейер додала, що брак вітаміну B12 також пов’язана зі зниженням когнітивних здібностей, підвищеним ризиком розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.

Але як зрозуміти, що організму не вистачає В12?

Експертка пояснила, що ознаки дефіциту вітаміну B12 варіюються від всіх симптомів анемії (блідість, втома) до проблем з концентрацією уваги, запаморочення, м’язової слабкості і неврологічних розладів та пошкодження нервів, таких як невропатія з порушеннями чутливості в ногах. Це пошкодження нерва може бути необоротним, якщо дефіцит вітамінів зберігається протягом тривалого часу, попередила Рестемеєр.