Розвиток раку печінки можуть провіщати симптоми, що виникають на дуже ранній стадії, такі як швидке насичення після скромних порцій їжі, здуття і набряки в області живота. Про це повідомили фахівці з Центру дослідження раку Великобританії, їх думку про це опублікував Express.

Вчені розповіли, що рак печінки, подібно іншим злоякісним пухлинам, рідко проявляє себе на самому початку виникнення пухлини. По мірі розвитку ракового процесу з’являються симптоми, які можна помітити при уважному ставленні до здоров’я. Зокрема, відбуваються зміни в стані людини під час і після їжі.

За словами дослідників, коли в печінці починає рости пухлина, вона підвищує тиск в органі, сприяє накопиченню крові в судинах. Рідина з вен при цьому витісняється в черевну порожнину. Як результат, до людини швидко приходить відчуття ситості.

«Швидке відчуття насичення після вживання невеликих порцій їжі може сигналізувати про хвороби», – констатують вчені з Cancer Research UK.

Іншими симптомами раку печінки можуть бути почастішання здуття живота, а також набряки в районі живота, втрата ваги і пожовтіння шкіри, додали фахівці.

Щоб захистити себе від небезпечного захворювання, вчені радять повністю відмовитися від алкоголю або хоча б скоротити його прийом до мінімуму.

Джерело: МедікФорум