Експерти перерахували продукти, вживання яких здатне стати причиною уповільнення росту м’язів. Правильна дієта відіграє важливу роль при бажанні набрати м’язову масу.

Рекомендовано відмовитися від алкоголю, оскільки він калорійний і може загальмовувати жировий обмін. Крім того, якщо розпивати міцні напої часто, можна спровокувати гормональний збій, що негативно позначиться на зростанні м’язів.

У різних солодощах, включаючи цукерки, міститься багато цукру і швидко засвоюються простих вуглеводів. Краще замінити такі ласощі фруктами, поєднуючи їх з молочними продуктами, в тому числі сиром. Перешкодити набору м’язової маси здатні і готові страви, адже в них зазвичай багато нездорових жири, не менше цукру і порожніх калорій.

Багаті підсолоджувачами і ароматизаторами газовані напої теж повинні бути табу. Пшеничне борошно відрізняється високим глікемічним індексом, тому її краще замінити чорним хлібом або цільнозерновою локшиною. Ніякої користі не забезпечують і популярні спортивні напої, пити їх можна тільки в ході тренувань.