У побут введено поняття, що позначає передчасне постаріння організму.

Вікова атрофічна дегенеративна зміна скелетної мускулатури, що приводить до поступової втрати м’язової маси і сили, більше не є ознакою тільки літніх людей. Все більший відсоток населення в досить молодому віці має вже всі ознаки старіння організму. Причина в сидячому і лежачому способі життя, який переважно ведуть багато городян.

– Людина-це не тільки істота розумна, але і, що важливо, істота прямоходяча, – пояснює лікар-ендокринолог, кандидат медичних наук, фахівець клініки МДУ і автор та ведуча інтернет-каналу «Доктор Павлова» Зухра Павлова. – Організм людини пристосований для того, що весь день бути на ногах і тільки ненадовго знижувати активність під час сну.

На жаль, представники більшості сучасних професій занадто мало рухаються, чому у них атрофуються м’язи. З’явився навіть новий термін, що позначає розвиток у ще не літньої людини всіх ознак старості — пресаркопенія. Жінки з цим стикаються набагато частіше за чоловіків. Що ж стосується професійної діяльності, пресаркопенії більше схильні лікарі, вчителі і повний асортимент офісних працівників.

– З міських професій пресаркопенія не загрожує тим, хто працює на ногах. Це офіціанти, перукарі, кур’єри, продавці в магазинах, – розповіла лікар-ендокринолог Зухра Павлова “КП“.