Чиста кров важлива для захисту організму від небезпечних патологій, констатують фахівці.

Деякі продукти допомагають «чистити» кров від надлишків цукру, холестерину, а також потенційних токсинів – розповіли медичні експерти грецького порталу Pronews. Одним із таких продуктів вони назвали буряк.

“Детоксикації сприяє вживання буряків, що містять багато поживних речовин, магній, залізо, вітамін С. Цей овоч допомагає знизити рівень холестерину в крові”, – повідомили фахівці.

Медики зазначили, що буряки найкорисніше їсти сирими. У такому вигляді вона ефективно сприяє підвищенню рівня гемоглобіну. Буряк відрізняється високим вмістом заліза та фолієвої кислоти – це один із суперпродуктів для підтримки здорового кровотворення.

Ще одним продуктом, що «чистить» кров, був названий часник. Пряний овоч має антибактеріальні властивості, діючи як природний антибіотик, а його компонент аліцин стимулює виробництво лейкоцитів.

Ефект детоксикації дає і споживання капусти, броколі. У складі цього продукту є сульфорафан – сполука, яка активізує виведення з організму потенційних токсинів.

Крім того, кров робить “чистою” вживання клітковини. Проходячи через травний тракт, вона як губка вбирає багато забруднюючих організм речовин, перешкоджає всмоктування в кров великої кількості цукру і холестерину. Фахівці порадили включати до раціону такі продукти з клітковиною як грейпфрути, ананаси, апельсини, помідори.

Також до списку «чистильників» крові увійшли імбир, лимон, бурий рис, кардамон – усі вони містять специфічні сполуки, здатні зв’язувати та виводити з організму токсини.