Якщо при чханні ви намагаєтеся зробити це якомога тихіше, затискаючи ніс і рот, ваші органи слуху можуть серйозно постраждати, попереджають лікарі.

Фахівці Медичного центру UAMS при Університеті Арканзасу попереджають: звичка стримувати гучне чхання може шкодити здоров’ю. У цьому випадку виникає ризик різних пошкоджень та травм у вухах та слуховому проході.

Медики пояснили: перед чханням у легенях створюється значне стиснення повітря для підготовки до негайного спорожнення носової порожнини. Якщо в цьому пориві чхнути людина стримується, затискаючи носа або закриваючи рот, то стиснене повітря виштовхується не через них, а по євстахієвій трубі, потрапляючи в порожнину середнього вуха. При сильному тиску це може спровокувати травми

«Тиск від чування, що стримується, може викликати пошкодження внутрішнього вуха, включаючи розрив барабанної перетинки – травми мембран середнього та внутрішнього вуха, яка викликає запаморочення та проблеми зі слухом аж до глухоти», – розповіли лікарі з UAMS.

Інші травми. Ушкодження в органах слуху – не єдиний патологічний наслідок звички стримувати гучне чхання. Також це може призвести до травм діафрагми, розривом кровоносних судин в очах, а також ослабленням або пошкодженням кровоносних судин у головному мозку.