Тяга до певної їжі може виникати з цілого ряду причин: фізичних, когнітивних та емоційних. Однак часом незвичайні бажання сигналізують про проблеми в організмі, зокрема, про нестачу заліза. Наприклад, бажання вживати лід.

Раджив К. Пруті, представник клініки Мейо підкреслює, що нестача заліза часто виражається дивними уподобаннями в їжі. Людям хочеться пожувати лід, глину, ґрунт чи папір. Як показало дослідження, опубліковане в журналі American Family Physician, дефіцит заліза є найпоширенішим порушенням у всьому світі.

У пацієнтів із залізодефіцитною анемією у крові відсутня достатня кількість здорових еритроцитів. Це впливає на гемоглобін – молекули, що переносять кисень по організму. Внаслідок цього тканини послаблюються і не можуть нормально функціонувати.

Дефіцит заліза може торкнутися будь-якого, але найчастіше зустрічається у жінок, особливо при вагітності, годуванні груддю та рясній менструації. Люди із залізодефіцитною анемією часто стикаються зі втомою, слабкістю чи задишкою. Крім цього, серед симптомів виділяють:

  • біль у грудях;
  • пришвидшене серцебиття;
  • поганий апетит;
  • головний біль;
  • запаморочення.

У деяких людей з анемією шкіра стає блідішою, починає випадати волосся, ламаються нігті, а кінцівки часто бувають холодними. Оскільки ці симптоми не є унікальними і можуть сигналізувати не тільки про анемію, а й про інші проблеми зі здоров’ям, важливо звернутися до лікаря, щоб здати аналіз крові.