Цілком можливо, що причиною епідемії старечого недоумства, хвороб серця і навіть раку в сучасному світі є різновид токсичних субстанцій у перероблених продуктах харчування. Мова йде про кінцевих продуктах глікування або AGEs.

Білки або жири, що піддалися процесу глікування вуглеводами, зустрічаються практично у всіх продуктах харчування в тій чи іншій мірі. Однак значно у великих кількостях вони містяться в переробленій їжі, що містить багато білків і цукрів.

До таких продуктів відносять, наприклад, ковбасу, піцу, бургери, бекон і сосиски. Ці продукти готуються при підвищеній температурі, через що вміст кінцевих продуктів глікування виростає. Їх більше в смаженій їжі, ніж в тій, яку готували на пару або варили.

Підвищена температура змушує ці білки і цукру вступати у спільну реакцію, що робить їх містять дуже високий рівень AGEs. За останні 10 років вчені не раз приходили до висновку про те, що кінцеві продукти глюкурування можуть призводити до хронічних запальних процесів в організмі, особливо до тих, які відбуваються в життєво важливих органах.

Продовження на наступній сторінці: 1 2