ГоловнаНовини Здоров'яРисові пластівці і фунчоза небезпечні для здоров’я дітей

Рисові пластівці і фунчоза небезпечні для здоров’я дітей

Рисові пластівці і рисова локшина, що стали досить популярними останнім часом містять підвищений рівень миш’яку, що являє собою велику небезпеку для здоров’я дітей. До такого висновку прийшли американські вчені.

рисові пластівці

Американська академія педіатрії рекомендує скоротити вживання рисових пластівців і рисової локшини серед дітей. Обидва цих продукти, які стали досить популярними в останні роки і в Україні, містять підвищений рівень миш’яку. Втім, любителям продуктів з рису не варто зневірятися, оскільки дослідники виявили і страви, які не представляють особливої небезпеки для здоров’я.

Так популярні в японській кухні суші, а також рис басматі містять значно менше миш’яку, ніж це було прийнято вважати до останнього часу. Всього два роки тому дослідники говорили про те, що суші і басматі небезпечні для здоров’я, але тепер доведено, що це не так. Результати останнього дослідження показують, що рисові пластівці і рисова локшина, яку також називають фунчозой, містять занадто багато миш’яку, а в коричневому рисі цієї небезпечної речовини відчутно більше, ніж у більшості різновидів білого аркуша.

У момент росту рис засвоює миш’як і грунту і концентрує його в собі. Відомо, що довгостроковий вплив миш’яку викликає проблеми зі здоров’ям, включаючи пухлини шкіри, легенів і сечового міхура. Раніше педіатри рекомендували включати рисові пластівці в раціон дитини в якості першої твердої їжі, але тепер вони стверджують, що батькам не слід цього робити. Їм радять вдаватися до інших різновидів пластівців.

У загальній складності, вчені простежили за 100 різними продуктами з рису. У звіті йдеться про те, що від рису не слід зовсім відмовлятися, але потрібно переглянути ставлення до деяких його різновидів, в яких занадто високий рівень миш’яку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІННИЙ СНІДАНОК ДЛЯ МАЛЮКА

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ВІВСЯНОЇ КАШІ

МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯК ХУДНУТИ З МЮСЛІ