Дотримання середземноморської дієти зменшує ризик інсульту, і особливо серед жінок. Ось ще одна причина для того, щоб більш активно вживати ці продукти.

Учені з Великобританії з’ясували, що середземноморська дієта знижує ризик інсульту, і особливо наочно це відбувається серед жінок. Нагадуємо, що середземноморська дієта складається переважно з фруктів, овочів, риби, горіхів, маслинової олії та інших ненасичених жирів. Наука вже довела, що цей різновид харчування зменшує кількість хвороб серця. Однак вплив середземноморської дієти на ризик інсультів вивчався не дуже детально. Тоді дослідники не могли відповісти на питання про те, наскільки строго учасники експериментів дотримувалися цієї дієти, і які були їхні ризики серцево-судинних хвороб. Всі ці прогалини виявилися заповненими в ході нового дослідження.

Вчені ретельно спостерігали за перевагами середземноморської дієти з урахуванням статі і факторів ризику. В цілому, дорослі люди, які найбільш точно слідували всім рекомендаціям середземноморської дієти, на 17% рідше стикалися з інсультами. Такі результати спостережень за 23 000 чоловіків і жінок у віці від 40 до 77 років. Однак, коли вчені окремо простежили за впливом дієти на чоловіків і жінок, то з’ясувалося, що цей раціон знижує ризик інсульту у представниць прекрасної статі на цілих 22%, а у чоловіків всього на 6%.

На жаль, дослідження було чисто спостережливим, тому його автори не змогли отримати відповідь на питання про те, чому дієта краще захищає жінок, ніж чоловіків. Але не можна виключити, що певні її компоненти по-різному впливають на представників сильної і слабкої статі. При цьому з’ясувалося, що найбільш сильно середземноморська дієта знижує ризик інсульту у жінок, що входять в групу ризику. Якщо ж за всіма факторами жінкам взагалі не загрожували ніякі хвороби серця, то ця різновид харчування практично не приносив користі.

Джерело: МедікФорум