Гострий тонзиліт може бути викликаний вірусом або бактеріями, і часто проходить досить швидко. Але при затяжному перебігу хвороби тонзиліт може стати хронічним. Що ви робите не так і як все виправити?

Насправді справжня причина, по якій у одних людей розвивається хронічний тонзиліт, а у інших – ні, не відома. Але є певні фактори, які сприяють цьому розвитку.

Куріння і алкоголь

Як би вам не хотілося вірити, що алкоголь надає дезінфікуючу дію – це не стосується лікування. Застосовуючи алкоголь як ліки, або як розвагу, ви дратуєте слизову горла і мигдаликів. При цьому запалення може навіть посилитися, і тонзиліт буде затягуватися в хронічну форму. Те ж стосується і сигарет, і будь-якого іншого “безпечного” куріння. Слизова горла і мигдалини страждають від нестачі припливу свіжої крові (як і всі тканини), і це стає хорошим грунтом для постійної підтримки достатньої популяції мікроорганізмів. В результаті уповільнене запалення забезпечено надовго.

Тонзиліт

Холодні ноги

Якщо у вас мерзнуть ноги, ви ходите босоніж, у взутті не по сезону – лікування тонзиліту може стати довгим процесом, і навіть привести до ускладнень. Відомо, що на стопі знаходяться активні точки, які впливають на стан багатьох органів. Крім того, тепло організму швидко йде саме через стопи. Якщо ви ще й мерзнете через недостатньо теплий одяг, то ризикуєте ще більше. Постійна необхідність підтримувати температуру тіла створює додаткове навантаження для організму. А в процесі боротьби з інфекцією в горлі йому це зовсім ні до чого.

Занадто гарячі напої

Якщо ви хочете вилікувати хворе горло за допомогою гарячого чаю і молока – ви вибрали неправильну тактику. Дуже гаряче питво при застуді і тонзиліті посилить набряк і обпече слизову. Це знизить і так порушену захисну функцію мигдалин. У період запалення дозволені теплі напої і полоскання, які не будуть завдавати дискомфорт при контакті зі слизовою. Також заборонена гостра і дратівлива їжа.

Лікування холодом

Інша крайність – пити холодні напої і їсти морозиво для того, щоб зняти набряк. Цей дивний спосіб лікування – не що інше, як «зіпсований телефон». Після того, як видаляли мигдалини, прописували морозиво в якості основного блюда. Це допомагало зняти набряк в горлі і заспокоювало біль. Але їсти морозиво при тонзиліті все ж не рекомендується. Набряк може ви і знімете, але незабаром запалення посилиться, і ви будете довго лікувати хронічний тонзиліт.

Лікування антибіотиками

Це здається найбільш простим і швидким способом лікування будь-якої інфекції. Той факт, що антибактеріальні препарати продаються в аптеках без рецепта, робить результат будь-якого захворювання мало передбачуваним. Ви можете знайти в Інтернеті будь-який «відповідний» на вашу думку препарат для лікування хворого горла, і приймати його за схемою, описаною в інструкції. У підсумку, коли справа доходить до передачі повноважень по лікуванню вас лікарю, він має вже справу з ускладненнями після несанкціонованого прийому ліків.

Дізнатися, чи потрібен антибіотик у вашому конкретному випадку, і який саме, можна тільки після певних кроків обстеження. Як мінімум, це повинен бути загальний аналіз крові. Як правило, при тонзиліті, якщо це все ж не ангіна, системний прийом антибіотиків не потрібен. Беручи антибактеріальні препарати без показань, ви знижуєте імунний захист і сприяєте розвитку хронічного запалення.

Джерело: Likar.info