ГоловнаНовини Здоров'яЕксперти назвали причини втоми при достатній тривалості сну

Експерти назвали причини втоми при достатній тривалості сну

Експерти розповіли про причини втоми протягом дня навіть при достатній тривалості сну. За словами фахівців, ключову роль в цьому питанні відіграє якість нічного відпочинку. Стаття відповідного змісту опублікована у виданні Science Alert.

Сонливість

Є безліч причин, які можуть пояснити погане самопочуття після пробудження і протягом дня. Доведено, що люди, які регулярно тренуються, отримують задоволення від кращого нічного сну, навіть якщо кількість годин, які вони сплять, залишається тим самим. У зв’язку з чим рекомендується збільшити рухову активність хоча б в легкій формі до 20 хвилин в день. Іншою поширеною пасткою є залежність від кофеїну. Незважаючи на те, що більшість людей не п’ють напій перед сном, не враховується те, що вплив активної речовини здійснюється тривалий час. Кофеїн блокує аденозин, нейромедіатор, який накопичується в мозку протягом дня, що сприяє бажанню заснути. Крім того, дослідження показали, що кофеїн впливає на циркадний ритм.

Читайте також:  10 напоїв, які допомагають знизити тиск

У деяких випадках причина втоми пов’язана з поганим психічним здоров’ям, прикладом є генералізований тривожний розлад. Депресія також впливає на якість сну, в деяких випадках навіть викликає безсоння. У цьому ж списку причин дефіцит заліза, проблеми щитовидної залози і діабет. Експерти рекомендують не залишати без уваги постійні нездужання, відвідування лікаря допоможе вирішити питання.