Якщо ви страждаєте від підвищеного артеріального тиску, необхідно не тільки приймати призначені лікарем ліки, але і стежити за харчуванням. Обов’язково включіть в свій раціон чай з каркаде.

Підвищений артеріальний тиск або гіпертонія – найпоширеніша патологія на планеті. Понад 60% українців має показники тиску стійко вище рекомендованих 120/80.

Клінічна гіпертонія діагностована у кожного сьомого жителя нашої планети. Через те, що кров проходить по артеріях під високим тиском, вони пошкоджуються, що небезпечно для нирок, судин і серця. Гіпертонія – найбільший одиничний фактор ризику інсульту.

Експерти довели, що вживання чаю з сушеного листя гібіскуса, званого каркаде, знижує рівень артеріального тиску. У дослідженні брали участь люди з передгіпертонією і легкою гіпертонією.

Їх вік становив від 30 до 70 років, а систолічний артеріальний тиск не перевищував 150 мм ртутного стовпа. Приблизно половина учасників групи вживала по три чашки чаю з каркаде щодня протягом 6 тижнів.

Іншим давали напій плацебо зі смаком і кольором несправжнього гібіскуса. Всі дотримувалися звичайної дієти і режиму фізичних навантажень.

Артеріальний тиск у добровольців вимірювали двічі перед початком експерименту і з інтервалом в один тиждень. Дослідження показало, що вживали чай з гібіскуса добровольці знизили систолічний артеріальний тиск, в середньому, на 7,2 пункту, а люди з контрольної групи – тільки на 1,3 пункти.

Джерело: TheHealthSite