Багато вчених вважають, що досягти довголіття можна, якщо дотримуватися здорового способу життя. Наприклад, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Circulation, тривалість життя безпосередньо пов’язана з кількома факторами, одним з яких є дієта. За словами фахівців, причиною передчасної смерті можуть стати кілька щоденних харчових звичок.

Велика кількість білка

Дослідження, опубліковане в журналі Cell Metabolism, показує, що дорослі люди, які дотримуються багатої білком дієти (20% від щоденних калорій), завдають своєму здоров’ю такої ж шкоди, як і завзяті курці. Вчені уточнили, що такий тип харчування виявився пов’язаний зі збільшенням смертності від раку і діабету.

Однак дієта з помірним або високим вмістом білка, джерелом якого є рослинні продукти, наприклад, нут або боби, може бути корисна для дорослих старше 65 років. При цьому раціон харчування з низьким вмістом білка в середньому віці був пов’язаний із запобіганням раку і зниженням ризику передчасної смерті від будь-яких причин, розповіла співавтор наукової роботи Ейлін Кріммінс. “Однак ми також припускаємо, що в більш старшому віці важливо уникати низькобілкової дієти, щоб підтримувати здорову вагу і захистити організм від вікових змін”, – додала вона.

Читайте також:  Дієтолог підказала, як знизити рівень "поганого" холестерину без ліків

Низьковуглеводні продукти

У дослідженні, опублікованому в The Lancet Public Health, було проаналізовано споживання вуглеводів дорослими американцями протягом 25 років. Всього в експерименті взяли участь 15,4 тис. осіб. З’ясувалося, що ті добровольці, у яких щоденна частка вуглеводів в раціоні становила 50-55%, жили довше, ніж ті, хто дотримувався низьковуглеводної дієти (30% або менше).

Безпечні жири

Нещодавно JAMA Internal Medicine опублікував звіт з результатами аналізу моделей харчування понад 37 тис. дорослих в США за 15 років. Виявилося, що люди, у яких ризик передчасної смертності був низьким, дотримувалися дієти, що складається з рослинних білків, ненасичених жирів і корисних вуглеводів (овочів, цільнозернових і бобових). Вчені також попередили, що дієта без “хороших жирів” може позбавити організм деяких поживних речовин, наприклад, вітамінів A, D, E і K. оскільки вони відносяться до групи жиророзчинних, організм їх засвоює тільки за допомогою жирів.

Читайте також:  Гіпертонія, інсульт і тромбоз: чим небезпечний дефіцит магнію

Занадто часті перекуси

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Circulation і проведеним за участю 2 тис. осіб, які перенесли операцію на серці, періодичне голодування корисно для організму. З’ясувалося, що у тих учасників, які утримувалися від їжі один раз на місяць протягом як мінімум п’яти років, ризик ранньої смерті знижувався на 45%.

Мало кави

Дослідники з Південної Кореї і школи громадської охорони Здоров’я Гарвардського університету заявили, що не варто відмовляти собі в чашці улюбленої кави. Вивчивши дані про здоров’я 3,8 млн осіб, вони виявили, що вживання напою може збільшити тривалість життя незалежно від віку, надмірної ваги, вживання алкоголю, або куріння.

Читайте також:  Діабет другого типу: що може привести до ремісії, з'ясували вчені

Інше дослідження, опубліковане в квітні 2020 року Європейським товариством кардіологів, дійшло висновку, що у тих учасників, які щодня пили від однієї до чотирьох чашок фільтрованої кави, були найнижчий ризик передчасної смерті. Зокрема, у жінок ризик смерті від серцевих захворювань знизився на 20%, а у чоловіків – на 12%.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News