Регулярне використання мила порушує природну реакцію організму на бруд. Щоденний душ із застосуванням засобів особистої гігієни негативно впливає на баланс природних мікробіомів.

Доктор Джеймс Хемблін у своєму творі “Чистота: нова наука про шкіру” попередив читачів про шкоду мила. Зовнішній покрив тіла людини є бар’єром, що захищає від зовнішнього світу. Вчені називають шкіру динамічним інтерфейсом з навколишнім середовищем. У міру відмови від використання мила зовнішній покрив тіла стає менш жирним.

Це призводить до зниження ймовірності розвитку екземи. Хемблін закликав скоротити кількість застосування мила. Пропустивши день душу, людина не стане пахнути цибулею, а її шкіра не покриється шаром жиру, заявив доктор.

Читайте також:  Названо ефективну техніку досягнення оргазму у жінок

На сайті Harvard Health теж попереджають про небезпеку щоденного використання мила. Експерти в сфері охорони здоров’я сходяться на думці про те, що досить приймати душ тричі-чотири рази на тиждень протягом п’яти хвилин. Більш часте застосування миючих засобів послаблює захисні властивості організму і сприяє розвитку шкірних хвороб.