Вчені з Оксфордського університету назвали один з найефективніших засобів в боротьбі з кашлем. Він в найкоротші терміни здатний вилікувати застуду і не викликає побічних ефектів.

Експерти проаналізували результати 14 досліджень, в яких брали участь близько 1,4 тисячі осіб. Стало відомо, що вживання меду значно знижує частоту і тяжкість кашлю під час захворювання, причому набагато ефективніше, ніж прийом антибіотиків, прийом яких вбиває всі бактерії в організмі, повідомляє Focus.

Фахівці відзначають, що не всі хвороби дихальних шляхів викликані бактеріями – вони також можуть виникати через віруси. Мед знімає симптоми, що призводить до більш швидкого одужання. Завдяки цьому продукту слиз і виділення стають менш густими і легше виводяться, а також скорочуються позиви до кашлю.

Вчені попередили, що не рекомендується давати мед дітям молодше року. Кишкова мікрофлора немовлят недостатньо розвинена, а продукт містить велику кількість бактерій, які виводять токсини з організму. Це може призвести до деяких важких захворювань.