ГоловнаНовини Здоров'яЧерез дефіцит всього лише одного вітаміну може виникнути слабоумство

Через дефіцит всього лише одного вітаміну може виникнути слабоумство

Нестача вітамінів може істотно підірвати здоров’я людини. Зокрема, через недостатню кількість вітаміну D люди ризикують зіткнутися зі слабоумством. Як це пов’язано між собою, розповімо в нашому матеріалі.

вітамін D

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Австралії. Вчені з’ясували, що люди, які страждають від дефіциту вітаміну D, частіше страждають від слабоумства, ніж ті, у кого цієї речовини достатньо в організмі.

В рамках наукової роботи, яка тривала протягом шести років, вчені проаналізували дані про стан здоров’я 1,6 тисячі осіб. У них шукали випадки хвороби Альцгеймера та інші форми деменції. Виявилося, що у людей з помірною нестачею вітаміну був на 53 відсотки збільшений ризик розвитку деменції. А от важкий дефіцит мікроелемента підвищений на 122 відсотки. А от у тих, хто перебував на сонці частіше, що допомагає вироблятися вітаміну D, подібного ризику практично не було.

В даний момент вчені планують з’ясувати, чи можна штучно підняти вітамін D в організмі і знизити ймовірність розвитку слабоумства. Зокрема, експерти хочуть протестувати впровадження в раціон жирної риби.

Джерело: 7mednews