Нестача вітамінів може істотно підірвати здоров’я людини. Зокрема, через недостатню кількість вітаміну D люди ризикують зіткнутися зі слабоумством. Як це пов’язано між собою, розповімо в нашому матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Австралії. Вчені з’ясували, що люди, які страждають від дефіциту вітаміну D, частіше страждають від слабоумства, ніж ті, у кого цієї речовини достатньо в організмі.

В рамках наукової роботи, яка тривала протягом шести років, вчені проаналізували дані про стан здоров’я 1,6 тисячі осіб. У них шукали випадки хвороби Альцгеймера та інші форми деменції. Виявилося, що у людей з помірною нестачею вітаміну був на 53 відсотки збільшений ризик розвитку деменції. А от важкий дефіцит мікроелемента підвищений на 122 відсотки. А от у тих, хто перебував на сонці частіше, що допомагає вироблятися вітаміну D, подібного ризику практично не було.

Читайте також:  Високий тиск робить вас хворим

В даний момент вчені планують з’ясувати, чи можна штучно підняти вітамін D в організмі і знизити ймовірність розвитку слабоумства. Зокрема, експерти хочуть протестувати впровадження в раціон жирної риби.

Джерело: 7mednews