Дієтолог Оксана Чернишова перерахувала ознаки здорової людини.

За словами фахівця, часто люди помиляються, вважаючи себе абсолютно здоровими. Для того, щоб перевірити в якому стані знаходиться тіло, вона запропонувала кілька критеріїв відмінного стану організму.

1. Легкі пробудження вранці, відчуття наповненості силами, відсутність бажання «повалятися ще трохи».

2. Після сну або в першій половині дня відбувається дефекація. При цьому вміст кишечника має чітку форму, відрізняється відсутністю різкого запаху, неперетравлених шматочків їжі, слизу, піни або чого-небудь іншого.

3. Вранці спостерігається відчуття голоду і спраги, це говорить про те, що за ніч організм провів ефективну детоксикацію і готовий до заповнення ресурсів.

Читайте також:  Що допомагає виглядати молодшою без косметологів: каже дерматолог

4. Після їжі завжди виникає відчуття припливу енергії, немає дискомфорту, тяжкості і сонливості.

5. Легке переживання періоду без прийому їжі від 4 до 24 годин — ознака метаболічної гнучкості і здатності перемикатися з спалювання вуглеводів на спалювання жирів.

6. Не буває погано від їжі в іншій країні, ресторанної їжі, а в ідеалі, здорова людина не відчуває похмілля. Це говорить про здоров’я печінки і сильної мікробіоті.

7. Від здорової людини добре пахне.

“Ні його кал, ні сеча, ні піт не мають запаху. В ідеалі піт не пахне взагалі, запах сечі допустимо у першого ранкового діурезу. Це говорить про нормальну детоксикаційну функцію печінки, відсутність бактеріального навантаження і адекватне травлення. Також запах з рота допустимий тільки вранці після пробудження. В інший час пахнути не повинно”, — уточнила лікар.

Читайте також:  Причина, через яку жінки старше 45 років додають у вазі: що можна зробити

8. Шкіра має гладкий і рівний рельєф, відсутні акне, висипання, пігментація.

9. Про достатню кількість вітамінів і мінералів свідчать блискучі, що не посічені, не ламкі і не сухе волосся, а також міцні нігті без борозен, плям і з місяцями на всіх пальцях.

10. Є постійна потреба в русі і спорті.

11. Процес засипання триває не довше 30 хвилин, сон міцний, без пробуджень навіть в туалет.