Біле або червоне вино – яке корисніше? Червоне вино, згідно з дослідженнями, знижує ризик серцевих захворювань і продовжує життя. А біле?

У цій статті ми порівняємо червоне і біло вино, і з’ясуємо, яке з них можна назвати більш корисним.

Що таке вино?

Вино виробляється з ферментованого виноградного соку. Виноград збирають, подрібнюють і поміщають у відра або чани для бродіння. Процес ферментації перетворює натуральні цукри з виноградного соку в спирт. Ферментація може відбуватися природним чином, але іноді винороби додають дріжджі, щоб краще контролювати процес.

Подрібнений виноград проходить через прес, який видаляє шкірку і інші опади. Проводиться цей крок до або після ферментації, поряд з кольором винограду, визначає, вино стане червоним або білим.

Щоб отримати біле вино, виноград необхідно пресувати до ферментації. Червоне вино зазвичай пресується після ферментації.

Після цього етапу вино витримується в нержавіючих чи дубових бочках до повної готовності до розливу.

У чому різниця між червоним і білим вином?

Основна відмінність між білим і червоним вином пов’язано з кольором використовуваного винограду. Це також пов’язано з тим, був виноградний сік ферментований з або без виноградної шкірки.

Для виробництва білого вина виноград пресується, а шкірка, насіння і стебла видаляються перед ферментацією. Щоб приготувати червоне вино, подрібнений червоний виноград розташовується безпосередньо в чани, і там вже ферментується разом з шкіркою, насінням і стеблами. Виноградна шкірка пігмент надає вину, а також сполуки, які визнані корисними для здоров’я.

У результаті замочування виноградної шкірки, червоне вино насичується рослинними сполуками, такими як таніни та ресвератрол. У білому вині також можуть міститися деякі з цих корисних рослинних сполук, але зазвичай в значно меншій кількості.

Для виробництва вина використовується багато різних сортів винограду, в тому числі Піно-грі, Сіра і Каберне Совіньон. У той час як для виробництва червоного вина використовують виключно червоні сорти, біле вино може бути зроблено як з червоного, так і білого винограду. Наприклад, традиційне французьке шампанське зроблено з червоного винограду Піно Нуар.

Багато країн виробляють вино. Деякі з основних виноробних регіонів знаходяться у Франції, Італії, Іспанії, Чилі, Південній Африці, Австралії і Каліфорнії.

У той час як у більшості регіонів вирощується кілька сортів винограду, деякі місця особливо відомі вирощуванням одного або двох, наприклад, долина Напа (Шардоне), Іспанія (Темпранільо) і Південна Африка (Шенен Блан).

Харчові характеристики вин
Порівняємо калорійність і вітамінний склад білого і червоного вин

біле або червоне вино

Червоне і біле вино мають схожу харчову цінність. Однак, дивлячись на вміст поживних речовин в одному келиху (148 мл), ви можете побачити, що все-таки є деякі відмінності.

В цілому, червоне вино має невелику перевагу перед білим, так як містить більше вітамінів і мінералів. Зате в білому міститься менше калорій.

Переваги червоного вина

переваги червоного вина

Оскільки воно ферментується з виноградною шкіркою і кісточками, червоне вино багате рослинними сполуками, які приносять користь організму.

Допомагає знизити ризик серцевих захворювань

Червоне вино – це таємниця французького парадоксу. Він полягає в тому, що у Франції відносно мало серцевих захворювань, незважаючи на традицію вживати в їжу продукти з високим вмістом насичених жирів.

Дослідження показали, що вживання червоного вина може надавати захисну дію на серцево-судинну систему. Фактично, це привело до 30% -ному зменшенню ризику смерті від серцевих захворювань.

Частково це може бути пов’язано з тим, що вино містить сполуки, які володіють антиоксидантними, так і протизапальними ефектами. Саме вони допомагають знизити ризик серцевих захворювань.

Допомагає збільшити рівень «хорошого» холестерину ЛПВЩ

Було також виявлено, що червоне вино підвищує рівень «хорошого» холестерину ЛПВЩ, що пов’язано з більш низькими показниками серцевих захворювань.

Невелике дослідження показало, що у дорослих, які щодня протягом чотирьох тижнів випивати 1-2 склянки червоного вина, рівень «хорошого» холестерину збільшився на 11-16% порівняно з тими, хто пив просто воду, або воду з виноградним екстрактом.

Допомагає уповільнити старіння мозку

У декількох дослідженнях повідомлялося, що вживання червоного вина здатне уповільнити розвиток вікових психічних порушень. Частково це може бути пов’язано з антиоксидантною та протизапальною активністю ресвератролу, антиоксидантного з’єднання в червоному вині.

Ресвератрол, мабуть, запобігає утворенню білкових частинок, званих бета-амілоїдами. Бета-амілоїди грають ключову роль у формуванні бляшок в мозку, які є ознакою хвороби Альцгеймера.

Інші переваги ресвератролу

В концентрованих дозах ресвератрол робить наступну дію:

 • Послаблює біль у суглобах, запобігає пошкодження хрящів.
 • Допомагає при діабеті, підвищуючи чутливість до інсуліну. У дослідженнях на тваринах ресвератрол запобіг ускладненню діабету.
 • Збільшує тривалість життя, активуючи гени, які запобігають хвороби старіння.
 • Допомагає в боротьбі з раком. Потенціал ресвератролу для профілактики і лікування раку широко вивчений, але результати були неоднозначними.
Інші можливі переваги вина для здоров’я

користь вина

І хоча більшість досліджень були спрямовані на вивчення червоного вина, біле вино, а також деякі інші види алкоголю також пов’язані з рядом переваг для здоров’я. Ось деякі з основних:

 • Зниження ризику серцевих захворювань. Понад 100 досліджень показали, що помірне споживання алкоголю пов’язане з 25-40% – ним зниженням ризику серцевих захворювань.
 • Зниження ризику смерті від серцевих захворювань або інсульту. У данському дослідженні люди, які пили помірна кількість вина, були менш схильні помирати від серцевих захворювань або інсульту, порівняно з людьми, які пили пиво та інші алкогольні напої.
 • Підвищення рівня «хорошого» холестерину.
 • Зниження ризику смерті. Багато досліджень показали, що дорослі люди, які п’ють вино мають більш низькі ризики смерті від усіх причин, у тому числі від серцевих захворювань.
 • Зниження ризику розвитку нейродегенеративних захворювань. У людей, які помірно п’ють вино, також більш низький ризик розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона, у порівнянні з непитущими.
 • Зниження ризику остеоартриту. Принаймні одне дослідження показало, що у тих дорослих, хто п’є вино був більш низький ризик захворювання, порівняно з тими, що п’ють пиво.
 • Зниження ризику розвитку деяких видів раку. Деякі дослідження показують, що у тих дорослих, хто п’є вино можуть бути більш низькі показники ризику раку легенів.

При цьому важливо пам’ятати, що ці дослідження носять наглядовий характер. Вони не можуть довести причину і наслідок та повинні сприйматися з обережністю.

Негативні наслідки вживання вина

шкода вина

Найбільший мінус любові до вина – недотримання заходів. Яка кількість вина вважається шкідливим залежить від конкретної людини, так як рекомендації по споживанню алкоголю з низьким рівнем ризику розрізняються, навіть у відношенні країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує випивати не більше двох стандартних напоїв в день, не більше п’яти разів на тиждень.

В окремих країнах, в тому числі США, рекомендують обмежити вживання алкоголю менше ніж двома напоями в день для чоловіків і одним напоєм в день для жінок. У деяких країнах ця межа ще нижче.

Стандартний напій визначається як 148 мл склянка 12% – ного алкогольного вина. Зверніть увагу, що багато червоних вин, наприклад, з Каліфорнії, часто містять більш високий відсоток спирту, в діапазоні 13-15% за обсягом.

Користь для здоров’я від червоного вина легко може бути зведена нанівець, якщо ви п’єте занадто багато. В надлишкових кількостях вино та інші алкогольні напої можуть викликати пошкодження органів, залежність і пошкодження головного мозку. Крім того, це може призвести до збільшення ризику зараження інфекційними захворюваннями, тому що може послабити імунну систему. Також є дані про те, що вживання алкоголю підвищує ризик розвитку декількох видів раку.

За словами американських вчених, від вживання білого вина можуть з’явитися темні плями на зубах. Під час експерименту вчені вивчали зміну стану коров’ячих зубів (які схожі з людськими), частину з яких помістили у воду, а іншу – в біле вино. Потім ці ж зуби помістили в чорний чай. Виявилося, що найбільше потемніли від чаю ті зуби, які попередньо перебували у вині.

Зуби темніють від вина, оскільки містяться в ньому кислоти роз’їдають поверхню зуба. Потім, коли людина п’є каву або чай, нерівності на зубах заповнюються речовинами з цих напоїв, утворюючи темні плями, пояснили дослідники.

Всі ці серйозні ризики є основними причинами, за якими експерти охорони здоров’я закликають людей не починати пити заради покращення здоров’я.

Чи можна вважати червоне вино більш корисним, ніж біле?

червоне вино

Якщо ви збираєтеся пити вино, здається очевидним, що червоне вино значно корисніше (або менш шкідливо), ніж біле вино. Іншими словами, червоне вино є явним переможцем, коли справа стосується наслідків для здоров’я.

При цьому вживання алкоголю ніколи не повинно заохочуватися як спосіб поліпшення здоров’я, враховуючи, що негативні наслідки можуть виявитися досить масштабними, особливо, якщо ви п’єте занадто багато.

Крім того, більшість досліджень, що показують переваги, є наглядовими за своєю природою, тобто вони не можуть довести причину і наслідок.

Якщо ви любите пити вино, то краще все ж вибирати червоне, але обмеження споживання алкоголю (або взагалі відмова від нього) завжди є самим безпечним і здоровим вибором.

Джерело: Likar.info