Дослідження показало, що прохолодний клімат збільшує ймовірність розвитку раку. Гени людей, що живуть в холодних країнах на кшталт Росії, підвищують небезпеку розвитку злоякісних пухлин.

Проживання в країні з холодним кліматом на зразок Росії робить людей більш уразливими перед злоякісними новоутвореннями. Приміром, подібна статистика спостерігається у жителів скандинавських країн, якщо зіставити їх захворюваність на рак з ровесниками з Індії і Таїланду. У першому випадку захворюваність в два-три рази вище. І ось тепер вчені довели, що така залежність пояснюється генами. Ті ж самі гени, які не дозволяють нашим клітинам помирати при негативних температурах, виявилися зв’язаними з пухлинами грудей, кишечника, а також лейкозами.

Дослідники з Університету Кіпру вважають, що дані гени, призначені для перенастроювання організму на холодний клімат, підвищують ризик злоякісних новоутворень. Це перше переконливий доказ впливу різних генетичних варіацій, корисних при екстремальній навколишнього середовища, на схильність до раку. Попереднє дослідження, проведене в 2010 році, показало, що негативні температури в північній півкулі роблять чоловіків більш вразливими перед пухлинами простати. У той час вчені пов’язали це з дефіцитом вітаміну D.

Однак тепер вчені проаналізували інформацію 240 досліджень щодо генетики раку і ще 7 інших досліджень, проведених у країнах з холодним і гірським кліматом. Всі вони підтвердили, що місце проживання людини впливає на його гени. Екстремальні холоди можуть викликати смерть клітин, але люди в холодних країнах мають генетичні мутації, які запобігають цю смерть і відновлюють ДНК.

Джерело: MedikForum