Залежність до Інтернету та смартфонів викликає хімічні зміни в мозку, – сказали південнокорейські вчені. На щастя, це зворотний процес.

Професор з нейрохірургії з Корейського університету в Сеулі Хюн Сук Сео та його команда використовували магнітну резонансну спектроскопію (MRS), щоб отримати унікальне уявлення про мозок підлітків, залежних від смартфонів та Інтернету.

Дослідження охопило 38 молодих людей – 19, яких було діагностовано залежність до Інтернету чи смартфонів, та 19 здорових. Дослідники провели дослідження MRS про залежність молодості до та після поведінкової терапії та одного дослідження MRS для пацієнтів з контролем рівня гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК). Занадто високий рівень цього нейромедіатора може викликати ряд побічних ефектів, включаючи сонливість та тривогу.

Результати MRS показали, що люди, які залежать від смартфонів та Інтернету, відчувають неконтрольовані і спонтанні думки, проблеми з концентрацією та інші характерні симптоми порушеного балансу нейротрансмітерів. Доброю новиною є те, що після когнітивно-поведінкової терапії відбулося повернення до рівноваги.