Вуха можуть дати нам більше, ніж просто можливість чути. Німецькі фахівці розповіли про те, що колір вух служить індикатором в розпізнаванні прихованих хвороб.

За словами лікарів, колір вух залежить від кровообігу. Кровоносні судини в них знаходяться прямо під шкірою, і всі зміни в кровообігу стають особливо помітними, якщо уважно придивлятися до виду вух.

Бліді вуха. Це знак того, що вушні раковини погано забезпечуються кров’ю. Поширеною причиною такого порушення є низький кров’яний тиск. Також бліді вуха можуть вказувати на проблеми в системі кровообігу, пов’язані з недостатньо активною роботою серця.

Червоні вуха. Це може говорити про гіпертонію (підвищений кров’яний тиск). Крім того, вуха можуть червоніти через дефект серцевого клапана або захворювання кісткового мозку, наводиться думка експертів на порталі Focus Online.

Читайте також:  Рак став частіше вражати молодих – онколог назвав 9 методів профілактики

Вуха з синявою. Блакитний колір шкіри на вухах свідчить про низький вміст кисню в крові. Це може бути пов’язано з серцевою недостатністю або проблемами з диханням. Також синюваті вуха можуть бути ознакою захворювання легенів.

Сірі або коричневі вуха. За цим ховається порушення, пов’язане з вмістом заліза в крові – його занадто низькою або навпаки, підвищеною концентрацією.

«Той факт, що вухо стає червоним або блідим протягом короткого часу, у більшості випадків викликано не хворобою, а коливаннями кровообігу – і це цілком нормально. Але якщо колір вух, який змінився тримається протягом тривалого періоду часу, слід звернутися до лікаря, особливо, якщо при цьому спостерігаються такі симптоми, як запаморочення або задишка», – поділилися рекомендацією лікарі.

Читайте також:  Дієтолог назвала 6 харчових добавок, які допомагають боротися зі стресом

Джерело: МедікФорум