Канадські вчені констатують: людям, у яких немає патологічних порушень серцевої діяльності, приймати аспірин в профілактичних цілях не потрібно. Такий прийом цих ліків, на їхню думку, може серйозно нашкодити здоров’ю.

Якщо у вас ніколи не було серцевого нападу або інсульту, а також немає схильності до цих порушень, не приймайте аспірин. З таким закликом до співгромадян звернулися професор сімейної медицини Альбертського університету Майкл Кольбер і співробітник Університету Калгарі Пол Фрітч.

Вчені стверджують, що регулярний прийом аспірину може сприяти внутрішнім кровотечам, а з часом здатний спровокувати і появу раку. На користь цієї думки свідчать результати проведеного ними аналізу трьох великих досліджень, які були здійснені в Канаді в останні роки.

“Ми з’ясували, що приблизно 40% населення приймає аспірин з метою профілактики інфаркту. Ця практика стала популярною в 90-і роки. Вона абсолютно не виправдала себе і повинна бути переглянута”, – заявили Майкл Кольбер і Пол Фрітч.

Дослідники підкреслюють: вживання аспірину виправдано тільки наявністю високого ризику серцево-судинних порушень у людини, а також пережитими епізодами інсульту або інфаркту. Тим, хто не є сердечником, досить дотримуватися принципів здорового способу життя без застосування ліків.

Джерело: МедікФорум