Вживання деяких продуктів на пустий шлунок може мати небажані наслідки.

Кофеїн. Каву, яку багато людей вранці п’ють натщесерце, – набагато правильніше вживати після їди, сніданку.

Є дані досліджень, які говорять, що кава, яка вживається на порожній шлунок, може негативно впливати на рівень цукру в крові при вживанні натще. Крім того, у ньому присутні підсмажені речовини, здатні негативно впливати на стінки шлунка, провокуючи відчуття печії протягом дня.

Апельсиновий сік. Апельсиновий сік містить багато кислоти, яка може надто агресивно впливати на слизову оболонку шлунка при вживанні натще.

Дріжджова випічка. Пономарьова підкреслила: не можна їсти насамперед зранку дріжджові борошняні вироби, особливо солодкі. Наслідками такого перекушування на голодний шлунок можуть стати біль у животі, кишкові шуми, метеоризм. Правильніше вживати дріжджову випічку в другій половині дня, коли травлення вже якийсь час іде.

Гострі закуски. Продукти з перцем, цибулею, часником, гірчицею, імбиром насправді корисні для здоров’я, проте вони можуть сильно дратувати шлунок, якщо вживаються натще.

Йогурт. Ще один продукт, який не слід їсти на порожній шлунок. Молочна кислота з йогурту, кефіру та інших кисломолочних продуктів погано засвоюється натщесерце. Найкраще їсти їх разом із продуктами, що відрізняються високим вмістом клітковини.

Сира їжа. Сирі овочі важко перетравлюються, і якщо їх з’їсти на порожній шлунок, може виникнути болісне здуття, спазми. Подібна реакція організму може статися у відповідь на всі продукти, які складні для травлення. У той же час, завжди можуть бути індивідуальні особливості, завдяки яким організм деяких людей нормально засвоює те, що не можуть засвоїти решту.