Тривалість життя людини не буде зростати нескінченно. Навіть якщо якість медицини буде поліпшуватися, люди будуть жити близько 100 років, вважають фахівці з Університету Нью-Йорка. Варто заспокоїтись на цьому, або в людини є надія продовжити свій вік?

Середня тривалість життя зростає

Сьогодні у Японії, Гонконзі, Італії, Іспанії, Швейцарії люди живуть в середньому більше 80 років. Але це сьогодні! Що говорити про темні часи Середньовіччя, коли люди, які дожили до 40 років, вважалися вже літніми. У Стародавній Греції більшість людей ледве могли переступити 30-річний рубіж.

Так якщо за кілька століть середня тривалість життя зросла в кілька разів, може бути, ми можемо сподіватися на те, що наше життя буде тривати не одне і не два століття? Учені не такі оптимістичні.

Старість

Межа досягнута

Фахівці з Університету Нью-Йорка в 2015 році присвятили своє дослідження проблеми тривалості життя. Вони хотіли з’ясувати, настала межа тривалості життя людини. Для цього вони вивчили і порівняли дані про те, в якому віці у середньому вмирали жителі Європи, Японії і США в різні десятиліття.

Вчені справедливо припустили, що, якщо межі тривалості життя немає, то і середній вік людей буде все збільшуватися. І спочатку дані це підтверджували. Але в кінці минулого століття тривалість життя перестала рости.

Також вчені відзначали максимальний вік смерті людей у той чи інший рік. Цей показник в останні 20 років взагалі… падає. Звичайно, багато в чому це пов’язано з тим, що в 1997 році померла найстаріша мешканка Землі Жанна Кальман. Їй було 122 роки, і дата її народження була підтверджена документально. Поки ні один довгожитель не досяг її віку.

Жанна Кальман

Людський вік

В цілому дослідники вважають, що межа життя людини – близько 100 років. При цьому середня тривалість життя в різних країнах по мірі розвитку медицини буде рости, але навряд чи люди зможуть жити довше, ніж одне століття. А деякі вчені взагалі вважають, що варто кинути ресурси медицини не на продовження життя, а на збереження здоров’я в літньому віці.

Дожити до 105

До речі, цікаві дані отримали італійські вчені з Університету Сапієнца. Вони зібрали вибірку з приблизно 4000 осіб, яким на момент початку дослідження виповнилося 99 років. І виявилося, що у тих, хто дожив до 105 років, ризик смерті… зменшується. І ця тенденція зберігається з 105 до 110 років. Справа за малим – прожити трохи довше століття.