Дослідники представили ще одне свідчення того, що відчуття задоволеності життям не пов’язано із зовнішніми факторами і тісно корелює з фізіологією організму. Їх робота показала: покращити своє психологічне здоров’я можна за рахунок короткого денного сну.

Проект, яким займалася група фахівців під керівництвом професора психології Річарда Уайзмана, завершився висновком про те, що нетривалий сон у денний час доби вкрай благотворно впливає на людський організм. Зокрема, денна дрімота сприяє зменшенню депресивних маркерів, підвищує емоційний тонус і робить щасливішим, встановили вчені.

Дослідники аналізували дані наукових робіт, в яких вивчався ефект, вироблений денним сном. Вони виявили цікаву особливість: саме короткий сон (до 30 хвилин) надавав оздоровчу дію на емоційний стан людей. За словами фахівців, 66% учасників розповіли про зростання відчуття душевного задоволення після того, як стали приділяти денного сну по 30 хвилин і менше. «Цим не могли похвалитися 56% тих, хто дрімав днем довше 30 хвилин, і 60% тих, хто повністю ігнорував сон під час обідньої перерви», – розповіли автори проекту.

Читайте також:  Бажаєте прожити до 100 років? Є лише два секрети

Професор психології Річард Уайзман переконаний: для того, щоб стати щасливим, потрібно просто дозволяти собі трохи подрімати вдень. Він зазначив, що денний сон, який триває до 30 хвилин, робить людину більш зосередженною, продуктивною і творчою – все це сприяє зростанню впевненості в собі, відкриває нові перспективи для особистісного розвитку кар’єри і незмінно підвищує рівень задоволеності своїм існуванням.

У той же час тривалий сон пов’язаний з деякими ризиками для здоров’я, попередили вчені.

Джерело: MedikForum