Всього 7 додаткових калорій в день вже можуть привести до появи зайвої ваги в середньому віці. Таку думку висловив відомий генетик з Кембриджського університету.

Доктор Джайлс Іео переконаний, що в справі збереження стрункості талії значення має кожна калорія, яку ми вживаємо. Приміром, навіть 7 калорій понад норми, які містяться в декількох краплях кетчупу, який ми видавлюємо на картоплю, вже є достатньою причиною для появи зайвої ваги в середньому віці. Природно, лише в тому випадку, якщо людина вживає зайві калорій щодня. На жаль, в середньому віці наші метаболічні процеси сповільнюються, організм значно повільніше розщеплює їжу і спалює зайві калорії, і значно більше запасів відправляє під шкіру. Саме тому в середньому і старшому віці харчуванню і потрібно приділяти таку увагу.

Доктор Іео у своїй новій книжці “Генетичне харчування” заявив, що в період від 20 до 50 років середньостатистична людина поправляється на 15 кг. Отже, 15кг за 30 років – це приблизно 75 000 калорій, що складає 2.500 калорій в рік. А це добовий раціон дорослого чоловіка. Шляхом простих арифметичних дій можна підрахувати, що якщо людина кожен день протягом 30 років споживає всього 7 зайвих калорій, то цього буде цілком достатньо для появи 15 кг зайвої ваги. Спочатку це припущення викликало скепсис у самого доктора Іео, але він все ретельно перевірив ще раз і переконався, що математика не обманює.

“Не варто забувати, що з віком швидкість спалювання енергії в нашому організмі сповільнюється, саме тому навіть 7 зайвих калорій відіграють таку важливу роль, – говорить експерт. – Тому ретельно розрахована калорійність навіть при таких незначних порушеннях дасть збій, якщо звичайно, ми не будемо протистояти цьому з допомогою більшої кількості фізичних навантажень. Сьогодні у Великобританії дві третини населення мають зайву вагу або ожиріння, і люди середнього і старшого віку найчастіше опиняються в цих категоріях”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ ПОТРІБНО РАХУВАТИ КАЛОРІЇ?

ЯК ЗМЕНШИТИ КАЛОРІЙНІСТЬ СВОГО РАЦІОНУ ХАРЧУВАННЯ?