Вчені погоджуються з тим, що молоко і м’ясо можуть бути корисними для серця. Зокрема, про те, що вживання цих продуктів позитивно впливає на стан серцево-судинної системи, заявили дослідники з Університету Макмастер в Гамільтоні (Канада).

Довгий час продукти, що містять насичений жир, визнавалися швидше небажаними і навіть шкідливими для серця. Але автори нового дослідження прийшли до висновку про те, що молоко, м’ясо, а також здорові продукти з високим вмістом жирів корисні для системи серця та судин.

Корисність молока і м’яса була визнана вченими після того, як вони проаналізували дані 218 тисяч людей з 50 країн. Вивчивши особливості раціону цих людей, вони поділили їх на групи в залежності від харчових пристрастей. В результаті фахівці змогли визначити, що випробовувані, у харчуванні яких було багато фруктів, овочів, горіхів, бобових, риби, м’яса і молочних продуктів, відрізнялися незначною схильністю до хвороб серцево-судинної системи. У зв’язку з цим учасники також мали найнижчий ризик передчасної смерті.

Показово, що, коментуючи виявлені дані, вчені виділили в якості корисних для серця продуктів саме молочні вироби і неперероблене м’ясо.

«Наші результати показують, що молочні продукти корисні для здоров’я серця і сприяють довголіттю. Це, безумовно, відрізняється від нинішніх рекомендацій дієтологів”, – зазначили фахівці.