Чому самотність може бути небезпечною для нашого здоров’я? Лікарі з Гарварду пояснили зв’язок цього явища з різними аспектами самопочуття.

Завдяки розвитку технологій сьогодні вчені можуть спостерігати, що відбувається з мозком самотньої людини. Соціальна активність стимулює різні зони мозку. Подібно м’язам, цим зонам потрібно зберігати активність для того, щоб бути у формі. Якщо ж відбувається їх атрофія, яка спостерігається при самотності та ізоляції, то рівень сірої речовини в мозку знижується. За законами заміщення починає проявлятися активність іншій частині мозку, з-за якої ми гостро відчуваємо біль.

Самотність вкрай негативно впливає на всю гормональну систему. В цілому, гормон стресу кортизол корисний в стресових ситуаціях, але якщо його рівень підвищений постійно, то він починає погано впливати майже на всі біологічні процеси. Антидотом кортизолу є гормон окситоцин, який виробляється під час соціальних взаємодій, тобто при спілкуванні. Якщо ж людина тривалий час прибуває в самоті, то кортизол домінує, що може призводити до різних хвороб і нездужань.

Читайте також:  Мешканка Британії розкрила несподіваний секрет свого довголіття

В цілому, негативні наслідки самотності можна подолати з допомогою друзів або хоча б більш частих відвідувань публічних місць. Навіть незнайомі люди, яких ми спостерігаємо навколо себе, можуть допомогти знизити рівень тривожності. Медики переконані, що люди є натуральними антидепресантами, їх присутність зменшує показники артеріального тиску, і в цілому, відвідування публічних місць взагалі корисно для здоров’я. Звичайно, найбільший ефект все-таки дадуть друзі і знайомі.